Erasmus+ programos mokinių mobilumo projektas Nr. 2014-1-LT01-KA102-000159 „Praktinis mokymas Europoje

Kovo 9 dieną keturi Lietuvos mokiniai iš Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro, Šiaulių PRC, Alytaus PRC išvykome pagal Kauno MPPMC koordinuojamą ERASMUS+ programos projektą „Praktinis mokymas Europoje“ į Latviją, Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums. Ši mokymo įstaiga buvo mūsų 5 savaičių praktikos Latvijoje priimančioji organizacija.

Štai mūsų patirtys:
Roberta: Kelionė į Latviją pranoko mano lūkesčius. Mes ten buvome labai šiltai sutikti, aplinkiniai žmonės buvo labai malonūs ir visada pasiruošę padėti, jei iškildavo kokia nors bėda. Pamačiau gražų Rygos senamiestį, apkeliavome nemažai įvairių vietų, kurios man paliko labai gerą įspūdį. Paskirtos praktikos vietos buvo tiesiog nuostabios, ten aš įgavau daug naujos patirties ir susipažinau su nuostabiais žmonėmis. Jei tik būtų proga, nedvejodama viską ir vėl pakartočiau.
Neilas: Gražus senamiestis, skanus maistas, draugiškas kolektyvas praktikos vietoje, viskas labai faina, viskas labai patiko. Noriu grįžt, išmokau naudotis pjaustymo mašina, išmokau geriau pjaustyti peiliu, daryti konditerines morkytes. Susiradau daug draugų.
Edvinas: Vykau į Latviją su dideliu jauduliu, kad negalėsiu susikalbėti, kad taip gerai nemoku anglų kalbos, bet kai nuvykau, supratau, kad kalba, išvaizda nėra svarbi, svarbu koks yra žmogus. Asmeniškai aš patyriau labai įdomią praktiką, dirbau labai geram restorane, kurio virtuvės šefas buvo labai įdomus ir kūrybingas žmogus, kolektyvas tai pat buvo nuostabus. Pačios Latvijos labai nuostabus vaizdas, mokykla, kurioje buvome yra atnaujinta, bendrabutis tai pat renovuotas. Latvių skoniai nuo lietuvių skiriasi, bet jų patiekalai tai pat labai skanūs. Ačiū mokyklai, kad leido mane į šią kelionę, tikrai buvo verta vykti, o palikti Latviją buvo sunku, ir norėčiau vykti atgal, jei tik būtų galimybė.
Marija: Sužinojusi, kad vyksiu į Latviją, labai neapsidžiaugiau, nes galvojau, kad šiek tiek per arti kaip Erasmus programai, tačiau su kiekviena diena laukiau kol išvyksiu, kol atrasiu naujų vietų, naujų draugų bei naujų įspūdžių. Laukiau, kol sužinosiu darbo vietą, nes šiek tiek širdyje bijojau. Tačiau dabar suprantu, kad gyvenime neturėjau geresnės kelionės ir smagesnės praktikos. Latviai yra nuostabūs žmonės, nuoširdūs ir linksmi, bet kada jų galima prašyti pagalbos, o jei ir neprašysi, jie patys paklaus ar nereikia padėti. Dirbau Kalku Varti restorane, viename iš prestižiškiausių restoranų Latvijoje, kuriame atradau naujų, nepakartojamų draugų, išmokau naujų ir labai naudingų gaminimo technikų, patyriau smagią, tačiau ir ganėtinai sunkią praktiką. Tačiau jei žmogus eina kasdien į darbą su plačia šypsena, manau, kad sunkus darbas net nesijaučia. Taip buvo man! Pati Latvija nėra labai išvaizdi kaip šalis, Ryga labai centralizuota, nors senamiestis įspūdingas. Norėčiau padėkoti kiekvienam asmeniui, kurio pagalba man padėjo išvykti į šią šalį, nes to, ką jaučiu grįžusi iš šios kelionės neįmanoma aprašyti vienoje pastraipoje. Su kiekviena diena vis labiau noriu grįžti atgal.