2019 metų gegužės 19-25 dienomis trys mūsų mokyklos mokytojai Kęstas Šežikas, Vita Šlapkauskienė ir Daiva Čekavičienė dalyvavo projekto „Training For Advanced Level E-Material With New Technologies in Education“ – trumpiau T.A.L.A.N.T.Ed, paskutiniame susitikime Vengrijoje, Budapešte. Visų susitikimų metu buvo siekiama supažindinti mokytojus su skaitmeninėmis mokymo priemonių kūrimo programomis, virtualiomis mokymo aplinkomis. Šiame susitikime vengrų mokyklos mokytojai pristatė SharePoint ir XERTE virtualią mokymo aplinką. Lektoriai pristatė programas, paruošė užduotis ir padėjo jas atlikti. Su šiomis priemonėmis pasistengsime supažindinti ir mūsų mokymo centro mokytojus.

Taip pat projekto susitikimo organizatoriai pasirūpino, kad galėtume aplankyti dvi profesines mokyklas. Abi mokyklos turi apie 1000 mokinių, abi suteikia ne tik profesines žinias, bet ir galimybes įgyti vidurinį išsilavinimą.

Viena iš šių mokyklų BKSZC Weiss Manfréd Szakgimnáziuma buvo didžiausios Europoje metalurgijos gamyklos mokymo bazė. Tačiau šaliai sutraukius socializmo pančius, griuvo ir ši gamykla, o mokyklai iškilo nauji iššūkiai. Dabar joje ruošia metalo pramonės specialistus, elektronikos ir elektronikos prietaisų žinovus, informacinių technologijų žinovus ir kitus techninius darbuotojus.

Antroji mokykla – Gundel Károly Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Szakképző Iskola ruošia virėjus, konditerius, padavėjus ir barmenus. Lankydamiesi šioje mokykloje apžiūrėjome maisto ruošimo laboratorijas, kurių ten įrengta net 8, padavėjų ir barmenų mokymo klases – restoranus. Mokykla pilna mokinių klegesio. Daug dėmesio skiriama kūno kultūrai, kiekvienas mokinys turi 5 savaitines šios disciplinos pamokas, tad jie sunkiai telpa į salę ir stadioną. Visoje šalyje labai rūpinamasi, kad jaunimas kuo daugiau judėtų.

Organizatoriai pasistengė supažindinti mus su Budapeštu, taip pat nuvežė prie Balatono – ežeras centrinėje Vengrijoje, didžiausias Vidurio Europoje.

Projektas baigėsi. Šio projekto dalyviai susipažino su įvairiose Europos mokyklose naudojamomis skaitmeninės mokymo medžiagos kūrimo priemonėmis, mokymo metodais, dalinosi savo patirtimi, lavino gebėjimą komunikuoti užsienio kalba.

Budapeštas 2019-05