2019 m. rugsėjo 5-6 dienomis KMPPMC virėjų komanda dalyvavo  konkurse „ZERO WASTE CHALLANGE 2019 BALTIC SCHOOL TEAM COMPETITION`“, kuris vyko Rygoje. Komandą sudarė virėjų specialybės moksleiviai ir profesijos mokytoja:

  1. PAULIUS ZIAKINAS – V 17 gr;
  2. GINTARĖ BUDREVIČIENĖ – V 18 T 1 gr.
  3. RIMANTĖ PIKŠRIENĖ – profesijos mokytoja.

Konkurse taip pat dalyvavo po 2 tokio tipo komandas iš Estijos ir Latvijos. Konkursą organizavo Latvijos virėjų klubas. Šiomis dienomis Rygoje taip pat vyko Pabaltijo virtuvės šefų komandinės  varžybos. Džiugu, kad jose dalyvavo ir  buvęs mūsų mokyklos  moksleivis Erikas Janerikas. Komanda iškovojo sidabro medalius, o nugalėjo Latvijos komanda.

ZERO WASTE CHALLANGE 2019

Mūsų mokyklos virėjų komanda dalyvavo pirmą kartą surengtame konkurse „Nulis atliekų“. Konkurso esmė – atkreipti dėmesį į maisto tausojimą, panaudojimą kuo daugiau maisto produkto dalių, taip pat mokytojų ir jaunosios kartos bendradarbiavimą. Į Latvijos sostinę vykome su jauduliu, nes beveik nieko nežinojome apie konkurso taisykles. Žinojome, kad per 1 valandą  turėsime pagaminti po 5 porcijas karšto kiaulienos išpjovos patiekalo bei 5 porcijas šefo komplimento, paliekant kuo mažiau atliekų. Visi produktai „slėpėsi juodojoje dėžėje“, o laiko apsisprendimui, recepto sukūrimui, pagaminimui ir patiekimui turėjome tik valandą, kuri praskriejo akimirksniu. Žinokite, kad dalyvaudama ir dirbdama kartu su mokiniais, mokytoja taip pat jaudinosi. Mūsų veiksmus stebėjo ne viena pora parodos “Riga Food“ lankytojų bei kompetentingų Latvijos bei Estijos teisėjų akių. Konkursas vyko trimis etapais, kiekviename etape dalyvavo po 2 tos pačios šalies mokyklų komandas. Net trys komandos per valandą patiekalų pagaminti nesuspėjo,-  tikriausiai „koją pakišo“ jaudulys,  ir gavo baudos taškų.

Konkurso aptarimo metu teisėjai paaiškino, ką darėme ne taip, pripažino ir tai, kad ir pasirengimo etape organizuojant konkursą nebuvo išvengta  klaidų. Gal todėl, kad „pirmas organizatorių blynas buvo šiek tiek prisvilęs“, o gal todėl, kad dalyviai ypatingai nenustebino teisėjų, buvo nutarta, kad nugalėjo draugystė. Išrinkta  viena geriausia komanda. Ja tapo viena iš dviejų konkurse dalyvavusių Estijos mokyklų. Kitos penkios komandos pažymėtos prizais. Vakare mūsų laukė iškilminga  šventinė vakarienė, kartu su žymiausiais Pabaltijo virtuvės šefais, turinčiais didžiulę patirtį bei sėkmingai besidarbuojančiais jaunaisiais virtuvių šefais.

Tik praėjus kažkuriam laikui, nuslopus jauduliui, supranti, kad buvo verta dalyvauti, kad kiekviena nauja patirtis, ypač jaunam žmogui, yra kelias į sėkmę ir tobulėjimą. Labai dėkoju Gintarei ir Pauliui už dalyvavimą, linkiu, kad tai nebūtų paskutinis konkursas.

                                      Profesijos mokytoja R. Pikšrienė