Erasmus+ programos mokinių mobilumo projektas Nr. 2014-1-LT01-KA102-000159 „Praktinis mokymas Europoje

Projekto tiekėjas Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centras. Keturiems Kauno maisto pramonės ir prekybos
mokymo centro mokiniams buvo suteikta galimybė 2015-02-01 – 2015-03-07 išvykti į Danijoje esantį Roskildės miestą atlikti praktikos į Slagteriskolen Uddannelsescentret i Roskilde – profesinę mokyklą. Ši mokykla yra viename iš žinomiausių Danijos miestų – Roskilde. Gyvenome mokyklos bendrabutyje kaip ir daugelis kitų mokinių.

Turėjome tris nuostabius praktikos ir teorijos mokytojus. Iš jų du buvo virėjo specialybės mokytojai, kurie mums leido organizuoti darbą virtuvėje patiems, tai suteikė galimybę pasijausti virtuvės dalimi ir pamatyti kaip virtuvėje turėtų dirbti komanda. Kiekvienos praktikos metu gaudavome įvairias receptūras, iš kurių išmokome gaminti ne tik visiems puikiai žinomus, bet ir danų tradicinius patiekalus, o tai leido dar geriau suprasti danų kultūrą. Be viso to, turėjome galimybę susipažinti su klientų aptarnavimo sritimi ir sužinoti svarbiausius dalykus apie padavėjo – barmeno specialybę.

Per penkias savaites, praleistas Danijoje, įgavome ne tik specialybės žinių, bet laisvu nuo mokslo laiku keliavome po Roskildės bei Kopenhagos miestus, lankėmės muziejuose, pilyse, katedroje, alaus gamykloje. Klausėme įvairių istorijų apie Danijos kultūrą, bei istorinius įvykius, taip pat aplankėme Švedijos karalystę, į kurią plaukėme keltu.

Už tai ką sužinojome ir išmokome esame labai dėkingi savo mokyklai, dėl suteiktos galimybės dalyvauti šiame projekte. Žinias, kurias įgavome projekte, panaudosime ateities vizijų įgyvendinimui, su malonumu dalinsimės klasės draugų rate, bei pasakosime mokytojams patirtus įspūdžius ir dalinsimės gautomis žiniomis.

Erikas Janerikas V13/2, Aurelijus Žukauskas V14, Karolis Augulis V14N3