„AcceleratorX“ – tai „Lietuvos Junior Achievement“ programa suteikianti mokiniams realią verslo patirtį dar mokyklos suole. Mokiniai, spręsdami vietos problemą, atliepdami rinkos poreikį arba tiesiog testuodami savo idėjas, kuria skirtingus verslus ir skleidžia verslumo dvasią. Ši programa nėra verslo simuliacija, tai realaus verslo kūrimo patirtis supažindinant, kaip verslas yra vystomas, valdomas bei leidžiant mokiniams patiems priimti svarbiausius su jų verslu susijusius sprendimus. „Lietuvos Junior Achievement“ yra nevyriausybinė organizacija, ekonominio švietimo ir verslumo ugdymo programų lyderis Lietuvoje. Organizacijos programas finansuoja privatūs rėmėjai ir fondai: mecenatas SEB bankas, strateginis poveikio investuotojas „Moody‘s“ bei strateginiai rėmėjai: „UPS“; „Coca-Cola HBC Lietuva“; „Narbutas“, „The Coca-Cola Foundation“.

Šių metų balandžio 21 d. mūsų centro verslumo ugdymo būrelio komanda mokinių jaunoji bendrovė „ AGAVA“ buvo atrinkta ir pateko į geriausių, kūrybiškiausių ir inovatyviausių Lietuvos jaunųjų bendrovių nacionalinę eXpo. Komandą atstovauja K18 grupės mokinės: Emilija Kazakevičiūtė, Erika Žukaitė, Gabrielė Juraitytė, Iveta Višinskytė ir verslumo būrelio vadovė mokytoja Jolita Rickevičienė.

Komanda dalyvavo dviejuose pasirengimo finalui internetiniuose seminaruose, kurie buvo tiesiogiai transliuojami „Facebook“ grupėje Jaunosios bendrovės 2019-2020: balandžio 23 d. „Jaunosios bendrovės finansai – ką būtina žinoti?“, kurį vedė ves Giedrė Ramanauskaitė, SEB inovacijų vadovė ir Lietuvos Junior Achievement programų ir administracijos direktorė Jūratė Raudoniūtė, ir balandžio 22 d. „Kaip parengti pitch‘ą, kuris pritrauktų 1.6 mln. EUR investiciją?“ Seminarą vedė ir praktine patirtimi dalinosi „Rubee“ startuolio įkūrėjas Gediminas Nemanis. „Rubbee“ – vienas sėkmingiausiai pasirodžiusių startuolių minios finansavimo platformoje „Kickstarter“.

Gegužės 4 d. bendrovė „AGAVA“ nacionalinės eXpo komisijai metinę veiklos ir finansų ataskaitą. Keletas nuotraukų iš ataskaitos:

Agava2020-05