Lapkričio 20 d. Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro Viešbučių ir Restoranų sektorinio praktinio mokymo centre vyko paskaita: „Turizmo sąsajos Škotija – Lietuva“. Paskaitą skaitė „Erasmus for young Entrepreneurs“ Alberto Carlos Garcia.  Seminare dalyvavo dešimtos klasės mokiniai, kuriems buvo integruotos šios pamokos: anglų kalba (mokytoja V. Markevičienė), karjeros planavimas (mokytoja E. Matusevičiūtė) turizmo ir kelionių geografija( mokytoja S. Andriuškevičienė).  Seminaro tikslas buvo supažindinti mokinius su kelionių agento profesija, žinoma, paskaitos metu jie galėjo tobulinti ir bendravimo anglų k. įgūdžius, nes paskaita vyko angliškai, taip pat galėjo daugiau sužinoti apie kelionių agento profesiją ir iš pačių mokinių, kadangi dalyvavo  KA18N grupė.

Lektorius kalbėjo apie turizmo ypatumus Škotijoje – pristatė specialias ekskursijas, dedikuotas šalies istorijai, architektūrai, kultūros ypatumams. Visi teiginiai buvo plačiai iliustruojami nuotraukomis. Mokiniai susipažino ne tik su puikiais Škotijos kraštovaizdžiais, bet ir sužinojo apie daugybę istorinių paminklų, taip pat pamatė  įžymių žmonių ir vietų, susijusių su dabartine kino industrija.

Turint tokias pamokas-išvykas nuolat kyla klausimas: kur geriau mokytis – klasėje ar kitoje aplinkoje? Mokiniai dažniausiai pasirenka antrą variantą. Tačiau į klausimą, kur tai daryti lengviau, jie taip vienareikšmiškai neatsako – nes apmąsto visas galimybes, trikdžius, privalumus ir trūkumus. O mes, mokytojai, suprantame, kad kuo daugiau mes paįvairinsime pamokų formas, tame tarpe ir pasirinkdami kitas pamokų aplinkas, tuo stipresnę mokymosi motyvaciją turės mūsų moksleiviai.

Mokytojos:

Matusevičiūtė, V. Markevičienė, S. Andriuškevičienė