Sausio 24 d., penktadienį, mes – profesijos mokytojos – Daiva Steponavičienė, Egidija Kontrimienė, Gailutė Adomaitienė ir Sonata Andriuškevičienė bei meno vadovas Voldemar Peterson kartu su svečių aptarnavimo SA17 ir kelionių agentų KA19N grupių mokiniais lankėmės Lietuvos pramogų ir kongreso centre „Litexpo“, didžiausioje Baltijos šalyse specializuotoje tarptautinėje turizmo parodoje ADVENTUR 2020, kuri gal ir kvietė skubėti, bet lėtai ir sveikai.

„Skubėdami lėtai“ atsidūrėme pirmojoje parodų salėje, kurioje mus, galima sakyti, pasitiko pats R. Širvinskas-Makalius. Jis ne tik skyrė laiko bendrai nuotraukai, bet ir vedė kelionių agentams trumpą paskaitą apie turizmą, jo tendencijas ir atsakė į aktualius klausimus. Savo svetingu pavyzdžiu R. Širvinskas-Makalius parodė jaunimui, kaip reikia bendrauti su žmonėmis, juos sudominti ir parduoti norimą paslaugą.

Parodoje dalyvavę Lietuvos turizmo verslo, kelionių agentūrų ir užsienio šalių atstovai įvairiausiais būdais masino parodos dalyvius įsigyti turizmo produktus ir paslaugas. Taigi, kelionių agentai ir svečių aptarnavimo mokiniai turėjo puikią galimybę susipažinti su įvairiomis pasaulio šalimis, kurios pristatė įtraukiančius pasiūlymus, įvairios klasifikacijos viešbučius, sveikatingumo kompleksus, maršrutus ir paslaugas. Taip pat, bendraujant su turizmo verslo, kelionių agentūrų atstovais mokiniai užmezgė kontaktus dėl galimybės atlikti praktiką ir galbūt toliau likti dirbti norimą darbą.

Atsižvelgę į tai, kad šių metų parodos ADVENTUR 2020 tema – sveikatos turizmas, dauguma Lietuvos verslo atstovų, kelionių agentūrų ir užsienio atstovų pateikė savo klientams būdų, kaip kelionių metu surasti harmoniją tarp keliavimo ir geros savijautos. Taip pat, pateikė ir pavyzdžių, kaip stiprybės semtis iš gamtos, kuo ir kam naudingas sveikatos turizmas, ir kaip prie to prisideda šiame sektoriuje dirbantys darbuotojai.

Anot mokinių, ši paroda jiems suteikė ne tik daug naudingos informacijos, bet ir sužadino dar didesnį norą domėtis ne tik svetimomis šalimis, bet ir geriau pažinti savo gimtąjį kraštą, ir visą Lietuvą: „Kelionė į „Litexpo“ parodą ADVENTUR 2020 buvo informatyvi ir labai įdomi. Susipažinome su įvairiomis kelionių agentūromis tiek Lietuvos, tiek ir iš užsienio. Sutikome Rimvydą Širvinską (Mikalių), kuris suteikė daug naudingos informacijos apie kelionių agentūras ir kaip pradėti savo karjerą. Taip pat, gavom naudingų kontaktų kur būtų galimybė atlikti praktiką kelionių agentams. Ši paroda sužadino norą toliau siekti šios specialybės aukštumų, keliauti po pasaulį ir savo mylimą kraštą – LIETUVĄ.“

Per nepilną dieną paroda leido apsukti ratą aplink atradimų kupiną pasaulį, kuriame turėjome galimybę susipažinti su 20 skirtingų pasaulio šalių ir pasisemti įkvėpimo bei unikalių patirčių iš esamų ir būsimų keliautojų. Galiausiai tokią nuotykių pilną dieną puikiai apibendrina J. Williams‘o citata, kurią kartas nuo karto pravartu prisiminti kiekvienam iš mūsų: „Mes gyvename nuostabiame pasaulyje, pilname grožio, žavesio ir nuotykių. Nuotykiai, kuriuos galime patirti niekada nesibaigia, jei mes jų ieškome su plačiai atmektomis akimis.“

profesijos mokytoja Sonata Andriuškevičienė

Adventure 2020