Lapkričio 3-16 dienomis Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro atstovai dalyvavo projekto „Training For Advanced Level E-Material With New Technologies in Education“ (T.A.L.E.N.T.Ed), Nr. 2016-1-TR01-KA201-034129 trečiajame projekto dalyvių susitikime Turkijoje, Kayser mieste. Projekte dalyvaujančių šalių – Turkijos, Italijos, Lietuvos, Vengrijos, Portugalijos, Rumunijos komandos buvo svetingai priimtos Kayser provincijos švietimo reikalų direktorate, keliose profesinio mokymo įstaigose, privačioje vidurinėje mokykloje.

Mūsų mokymo veiklos buvo susijusios su skaitmeninio mokymo turinio kūrimu ir programinės įrangos skirtos skaitmeninės mokymo medžiagos kūrimui studijavimu. Mes dirbome su turkų dėstytojais, kurie Kaune viešėjo rugsėjo mėnesį (prisiminkime …).

Turkija yra šilta, svetinga šalis, labai sparčiai besivystanti, gausi puikių istorinių ir gamtinių objektų. Džiaugiamės aplankę Kapadokiją – tai ne vienas miestelis ar koks nors kuklus žemės plotas. Tai – ištisas geologinės architektūros, istorinių, kultūrinių ir religinių susidūrimų regionas. Daugybė vėsių  vulkaninių uolų masyvų sienų ir nuo ugnies aprūkusių skliautų matė hetitų gyvenimą, persų kovas, romėnų ambicijas, tiurkų seldžiukų, osmanų užkariavimus, ankstyvųjų krikščionių apeigas ir juos išstūmusius musulmonus. Kapadokijos dabartis glaudžiai susipynusi praeitimi, istorija.

Šildėmės Turkijos saulės šilumoje, nors tai žiemos periodas, bet dieną temperatūra pakildavo beveik iki 20 laipsnių. Tačiau pakilus į kalnus, mus pasitiko vėjas. Plonas sniego sluoksnis dar neleido pilnu pajėgumu dirbti Mt Erciyes slidinėjimo centrui. Jis yra kalne su tuo pačiu pavadinimu. Tai 3917 metrų aukščio ugnikalnio viršūnė ir iš jo atsiveria įspūdingi vaizdai. Slidinėjimo kurortas yra apie 2100 metrų ir yra tik 40 minučių kelio nuo Kayseri tarptautinio oro uosto. “Mt. Erciyes” kurorte yra iš viso 150 km skirtingo sudėtingumo slidinėjimui paruoštų šlaitų. Jame puikiai sutvarkyta kurorto infrastruktūra ir kas metai sulaukia šimtus tūkstančių svečių iš viso pasaulio.

Džiaugiamės turėjusios galimybę pažinti Turkiją, jos pedagogus ir mokinius.

 

Mokytojos V.Markevičienė, D.Čekavičienė, V.Šlapkauskienė
Kayseri, Turkija