Kasmet kovo 20-ąją minima Žemės diena. Šią dieną ateina astronominis pavasaris arba pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. Šiai dienai organizuojami įvairūs renginiai, akcijos, projektai. Mūsų mokymo centre maisto technologijų skyriuje devintos ir dešimtos klasės mokiniai žiūrėjo filmą „Namai“ apie gyvybės atsiradimą Žemėje, globalines problemas įvairiose pasaulio šalyse. Po filmo peržiūros jie diskutavo apie klimato atšilimą, ozono skyles, oro taršą, aplinkos teršimą buitinėmis atliekomis ir jų rūšiavimą. Metodininkė Jūratė organizavo parodą „Tausokime Žemę“ , mokiniai pagamino eksponatus iš antrinių žaliavų. Už mokinių išradingumą ir kūrybiškumą buvo įteiktos padėkos ir saldieji prizai.
Kovo 30 – ąją 20.30 val. visame pasaulyje žmonės išjungė šviesas paminėti Žemės valandai – pasaulinei vienybės iniciatyvai, kuria siekiama atkreipti dėmesį į klimato kaitą. Viskas vyko tik valandą, ir tai tikrai buvo simbolinis veiksmas. Balandžio mėnuo paskelbtas – be plastikų! Raginame visus mokinius ir kolegas mokytojus, kitus darbuotojus kuo mažiau naudoti plastikinių gaminių, o panaudotus išmesti į geltonos spalvos konteinerį. Visi centro bendruomenės nariai dalyvaus respublikinėje švarinimosi akcijoje „Darom“ balandžio mėnesį, kai tik saulė sušildys ir išdžiovins žemę.

Visi grožimės nuostabiu mūsų gamtovaizdžiu, gėrimės augalų, gėlių dailumu, klausomės paukščių giesmių, jūros ošimo. Tik ar visada gamtoje elgiamės kultūringai, ar saugome, globojame ją? Smagu, kad yra tokia diena, kai visi galime išsakyti daug gražių žodžių, linkėjimų Žemei.O svarbiausia- konkrečiais darbais įrodyti pagarbą Žemei.

Metodininkė Jūratė Bernotaitė
Biologijos – chemijos mokytoja Virginija Poderienė

 
Žemės dienai