2015_08-Erasmus+-VET-webbanner-transparentblue
Lapkričio 12 dieną Vilniuje, Socialinių mokslų kolegijoje vykusio iškilmingo renginio metu apdovanoti 2015–ųjų metų „Švietimo mainų paramos fondo Kokybės konkurso“ nugalėtojai. Renginyje dalyvavo Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro komanda: Direktorius Alvydas Pranas Grevas, Vystymo skyriaus vedėja Rūta Kateivienė, Projektų vadovė Joana Aleknavičiūtė, Profesijos mokytojos Daiva Sinkevičienė ir Dovilė Dilienė.

2015 metais konkurse kviesti dalyvauti visų fondo administruojamų programų projektai bei iniciatyvos, kurių veikla baigėsi 2014 ir 2015 metais. 2015 metų konkurso tema – verslumas. Įgyvendintų projektų rezultatai rodo, kad verslo įmonių ir švietimo institucijų bendradarbiavimas projektuose naudingas abiems pusėms.

2015–ųjų metų konkurso naujovė – išorinė vertinimo komisija. Visų konkursui atsiųstų projektų paraiškų tinkamumą pirmiausia įvertino fondo projektų koordinatoriai.

Vertinimo komisija:

  • Tomas Daukantas, Švietimo ir mokslo ministerijos kancleris
  • Daiva Šutinytė, Švietimo mainų paramos fondo direktorė
  • Lilija Gerasimienė, Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros direktorė
  • Gintaras Šeputis, reklamos ir komunikacijos ekspertas, dėstytojas, Lietuvos komunikacijos agentūrų asociacijos direktorius
  • Brigita Sabaliauskaitė, žurnalistė, dienraščių „Panevėžio balsas“ ir „Sekundė“ vyr. redaktorė
  • Gediminas Malaškevičius, žurnalistas, LNK atstovas spaudai

Iš 15 konkursui atrinktų projektų buvo apdovanoti 5 „Švietimo mainų paramos fondo Kokybės konkurso 2015“ nugalėtojai, vienas iš jų – Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro projektas „Business in Europe: How to start a company?“. Tai eTwinning programos projektas, skirtas verslumo Europoje ugdymui. Projekto metu dalyviai iš 13 skirtingų Europos šalių domėjosi apie naujos įmonės kūrimą. Išsamiai aprašė visą steigimo procedūrą, verslo formas, reikalavimus. Vėliau mokiniai galėjo analizuoti ir palyginti, kaip skirtingose Europos šalyse steigiama įmonė, kokie reikalavimai keliami. eTwinning projektai įpatingi tuo, kad jiems nėra skiriamos jokios lėšos. Projekto veiklose dalyvavo mokytojos Daiva Sinkevičienė, Dovilė Dilienė ir Dovilė Simanaitienė su mokiniais.

Renginio metu Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centrui bei dar 13-ai profesinio mokymo įstaigų įteiktos Europos Komisijos mobilumo chartijos už kokybiškai vykdytus tarptautinius projektus bei ilgalaikę tarptautiškumo strategiją. Tai Europos Komisijos išduotas pažymėjimas, kuris ne tik suteikia mokyklai prestižą, bet taip pat palengvina kelią ateityje dalyvaujant tarptautiniuose švietimo projektuose.

Už visas profesinio mokymo įstaigas, kurioms buvo įteiktos chartijos, padėkos žodį renginio vedėjas Audrius Giržadas pakvietė pasakyti Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro direktorių Alvydą Praną Grevą. Chartija mokymo centrui suteikta iki 2020 metų.