Sveikata yra dovana, kurią reikia sau pasidovanoti.
Sveikata ne viskas, bet be sveikatos nėra nieko.
Egzistuoja tūkstantis ligų, bet sveikata viena.

Birželio 6 dieną MTP skyriuje biologijos kabinete vyko „Sveikatiados“ proto mūšis. Dalyvavo 9 klasės ir K-18 grupės mokiniai. Susibūrė 3 komandos, kiekviena komanda turėjo sugalvoti pavadinimus, štai ir jie: „VICHY“, „9 klasė“ ir „Pavėlavę“.  Renginio tikslas – ugdyti įpročius maitintis sveikai , subalansuotai.

Teorinėje dalyje komandos turėjo įveikti 2 turus. Per labai trumpą laiką reikėjo atsakyti į klausimus. Klausimai buvo įvairūs su spalvotomis iliustracijomis, originalūs, pagrįsti loginiu mąstymu. Pvz. kaip manote, kiek gramų maisto suvalgyti kasdien rekomenduoja sveikos mitybos piramidė? Specialių tyrimų metu buvo paskaičiuota, kad įprastas vieno valgymo (pusryčių, pietų ar vakarienės) porcijos dydis 500 g. Kaip manote, kiek žmogus vidutiniškai maisto suvalgo per visą savo gyvenimą? Greitojo maisto restoranuose pagrindinės spalvos yra geltona, raudona ir oranžinė. Kaip manote, kodėl pasirenkamos būtent tokios spalvos? Po dviejų turų pirmavo „Pavėlavę“.

Praktinėje dalyje reikėjo kuo greičiau sudėlioti žodžio, kas yra sveikata, apibrėžimą. Greičiausi buvo „VICHY“ komandos nariai. Paskutinė užduotis – atspėti, kas yra baltoje dėžėje. Komandų nariai daug pateikė klausimų, o mes atsakydavome tik TAIP arba NE. Ir šią užduotį sėkmingiausiai įveikė „VICHY“ komanda, atspėjo, kad yra vandens buteliukas.

Komandos labai šauniai padirbėjo. Daugiausiai taškų gavo „VICHY“ komanda, 2-ą vietą laimėjo „Pavėlavę“ ir 3-ą vietą – 9 klasės komanda. Visi gavo dovanų sveikuoliškų maisto produktų ( jogurtų, saulėgrąžų, košių, batonėlių).
Mokiniai prisiminė pagrindines sveikos mitybos taisykles: sveikos mitybos piramidėje visi maisto produktai suskirstyti į 5 grupes, fizinis aktyvumas yra būtina ir neatskiriama sveikos gyvensenos dalis, kiek vandens reikia išgerti per parą kaip gyvybiškai svarbaus mūsų organizmui.

Renginį organizavo mokytojos Asta Katinienė ir Virginija Poderienė

Sveikatiada2019