Pasaulinės šefų asociacijų draugijos (WACS) rekomendacijomis, Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacija tęsia edukacinę, socialinę iniciatyvą „Sveikas vaikas – sveika ateitis!“. Asociacijos nariai, virtuvės šefai, ikimokyklinio ugdymo įstaigose supažindina vaikus su virėjo profesija, mūsų krašte užaugintomis daržovėmis,
vaisiais, pasakoja apie sveiką mitybą. Vaikai atlieka kūrybines užduotis, mokosi kartu gaminti nesudėtingus užkandžius, kokteilius bei įvertina jų skonius.

Balandžio 13 d. profesijos mokytoja Sonata Andriuškevičienė kartu su restorano „Siesta“ virtuvės šefu Jaroslav Orševski aplankė Kauno lopšelio-darželio „Žemyna“ auklėtinius. Mažuosius entuziastus supažindino su virtuvės subtilybėmis, papasakojo apie sveiką mitybą, gamino gardų ir nekaloringą kokteilį bei mokėsi keptus obuolius paversti meno kūriniais. 

 

[foogallery id=”13590″]
Kiekvieną mėnesį planuojame aplankyti apie 15 darželių visoje Lietuvoje. Balandžio mėnesį aplankėme šias ikimokyklinio ugdymo įstaigas: Vilniaus raj. Avižienių vaikų darželį ir Vilniaus darželį „Gintarėlis“ (virtuvės
šefas Justinas Kapkovičius); VšĮ „Mano darželis“ (virtuvė šefas Audrius Goštautas); Kauno lopšelį-darželį „Žemyna“ (virtuvės šefas Jaroslav Orševski ir Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro profesijos mokytoja Sonata Andriuškevičienė); Kauno „Nemuno“ mokyklą-daugiafunkcį centrą (virtuvės šefas Tomas Ragauskas); Panevėžio lopšelį-darželį „Gintarėlis“ ir „Vaivorykštė“ (virtuvės šefas Evaldas Žaliukas); Vilniaus lopšelį-darželį „Ramunėlė“ (virtuvės šefas Arūnas Stoškus); lopšelį-darželį „Žvangutis“ (virtuvės šefė Aida Matulevičiūtė); Kauno lopšelį-darželį „Gintarėlis“ (virtuvės šefas Tomas Rimydis); Klaipėdos vaikų darželį-mokyklą „Varpelis“ (virtuvės šefė Vitalija Butautienė).

Grupėse vaikai dažniausiai jau būna susipažinę su sveikatos piramide, todėl neretai stebina savo išprusimu, atpažindami rečiau matomas daržoves ar vaisius. Aišku, kartais sumaišo, pvz. vietoje cukinijos įvardindami, kad tai agurkas. Pasakoja, kad aktyviai padeda tėveliams, močiutėms prižiūrėti ir auginti gėrybes.

Virtuvės šefai vaikams pristato Sveiko maisto spalvų rato vaisius, daržoves. Kartu atlieka kūrybines užduotėles, kuriose pateikiamos ir nesudėtingos užkandžių, kokteilių receptūros. Įdomiausia vaikams kartu su šefu gaminti, pagelbėti jam paruošiant produktus, pamatyti, kaip trinamas kokteilis ar kaip iš iSi sifono išpurškiamas kremas. Visi nekantriai laukia skaniausio momento, ištuštindami stiklines ar lėkštes.

Nuoširdžiai dėkojame entuziastingai nusiteikusiems LRVVKA nariams – virtuvės šefams, ikimokyklinio ugdymo įstaigų atstovams bei partneriams „Santa Maria“ už edukacinės, socialinės iniciatyvos rėmimą.

#‎HealthyKidsHealthyFuture‬ ‪#‎Worldchefshealthykids

http://skonis.lrytas.lt/gurmanu-klubas/su-virtuves-paslaptimis-vaikus-supazindina-restoranu-sefai.htm
http://www.meniu.lt/naujiena/geriausi-lietuvos-virejai-moko-vaikus-sveikai-ir-skaniai-maitintis

Daugiau informacijos:
Jūratė Mikalkėnienė
LRVVKA vykdomoji direktorė

lrvvka