2015 10 20 d. praktinio mokymo pamokų metu sulaukėme svečių iš Utenos regioninio profesinio mokymo centro. Atvyko vyresniosios profesijos mokytojos Asta Jurkštienė, Rita Leikuvienė, Julijona Bulovienė su K0-15 grupės moksleivėmis Migle Gurkšnyte, Kristina Kibickaite, Dovile Paukštyte.

MP-14 grupės mokinius profesijos mokytoja Janina Narbutienė mokė kepti duoną senovinėje krosnyje. Ruošdamiesi šiai pamokai, mokiniai iš anksto pasigamino ir „pamaitino“ raugą, pagamino plikinį ir užminkė tešlą. Viešnios iš Utenos kartu formavo tešlos pusgaminius, kepė, tarėsi ar duona jau iškepusi.

Profesijos mokytoja ekspertė Rasa Virginija Venterienė su K-13 grupės moksleiviais kepė šakočius. Mokytoja mielai dalinosi šakočių gamybos patirtimi, pasakojo viešnioms iš Utenos apie tešlos paruošimą, pasiruošimą kepimui ir patį kepimo procesą. Mokytojoms iš URPMC kilo daug klausimų, susijusių su šakočių gamyba, o R. Venterienė su K-13 gr. Moksleiviais stengėsi ne tik atsakyti, bet ir pademonstruoti praktiškai. URPMC mokytojos ir moksleivės taip pat pabandė pilti šakočių tešlą, stebėjo kepimą ir kaip iškepti šakočiai išimami iš kepimo įrengimo. Bendro darbo rezultatas – gražiais rageliais nusėtas storas ir kvapnus šakotis.

Profesijos mokytoja ekspertė Rasa Virginija Venterienė

[foogallery id=”11131″]