Gegužės 14-16 dienomis mūsų mokymo centre svečiai iš Ukrainos mokslo ir švietimo departamento. Nuotraukos

 

2018-05-14 – 16 d. d. mūsų mokymo centre viešėjo svečiai iš Černivci miesto, vakarų Ukraina. Šiuo metu Ukrainoje pradedama įgyvendinti profesinio mokymo reforma, diegiama modulinė mokymosi sistema, todėl šis vizitas turėjo ypatingą reikšmę mūsų svečiams.

Svečių delegacija susidarė Černivci apskrities profesinio mokymo mokyklų administracijos mokyklų vadovai – Mykolos Makarevičiaus, Mykolos Kyryliuko, Orysios Tsymbal ir Irinos Palachniuk.

Vizitas prasidėjo Viešbučių ir restoranų Sektoriniame praktinio mokymo centre. Kolegas šiltai pasitiko mūsų Centro direktorius A. P. Grevas ir nuo pat pirmų susipažinimo žodžių užsimezgė dalykinė diskusija, kuri vyko šiltoje, draugiškoje atmosferoje. Apgyvendinimą organizavo SPMC vadovė S. Andriuškevičienė. Svečiams Viešbučių ir viešojo maitinimo skyriaus veiklą pristatė skyriaus vedėja B. Poderskienė, mokytoja metodininkė D. Lasienė, moksleivių savivaldą metodininkė J. Bernotaitė,  Centro savivalda – tarybos pirmininkė V. Markevičienė.  Ekskursijos po sektorinį praktinio mokymo centrą metu svečiams buvo suteikta išsami informacija apie visas vykdomas veiklas,  Centro istoriją ir t.t.

Pirmos dienos popietė buvo dedikuota susipažinimui su Kaunu – Prisikėlimo bazilika, Šv. Petro ir Povilo bazilika- arkikatedra, V. Putvinskio g. pastatų ansamblis – visos,  gyvenančio Kaune, širdžiai brangios vietos buvo pristatytos švečiams;  jos žavėjo mūsų svečius ne tik išoriniu grožiu, bet ir savo didinga istorija.

Sekančios dienos buvo skirtos susipažinimui su MTP skyriuje vykdomomis programomis ir praktinėmis veiklomis, mokytojų darbo turiniu ir ypatumais, materialine baze – įranga, vadovėliais, laboratorijomis, darbo metodais mokant vaikus su sveikatos problemomis. Svečius priėmė ir diskusijose dalyvavo  skyriaus vedėja I. Žiužnienė, profesijos mokytojai E.Guobienė, G.Ciukšienė, T.Brazauskas, S.Česnulevičienė, A.Dirvanauskienė, spec. pedagogė L.Kalinauskienė. Svečiai domėjosi ES kitų valstybių ir mūsų šalies profesinio mokymo sistemų panašumais ir skirtumais. Juos ypač domino projektinė veikla, mokymo programų struktūra ir turinys. Mums buvo įdomu sužinoti, kuo skiriasi ir kuo panašios mūsų mokymo sistemos.

Svečiai aukštai įvertino mūsų mokomojo viešbučio, restorano, valgyklos- kavinės (MTP skyriuje ) aptarnavimu bei pagaminto maisto kokybe. Juos sužavėjo teorinio ir praktinio mokymo bazė, mokymo metodika, profesinio meistriškumo konkursų organizavimas ir t.t.

Nors vizitas buvo suplanuotas kaip darbinis, tačiau programoje pasistengėme atrasti laiko ir pažintinėms veikloms – paragauti lietuviško tradicinio maisto, susipažinti su Lietuvos liaudies buitimi ir t.t. Šią programą puikiai įgyvendino vystymo skyriaus vedėja R. Žiužnytė.

Mums kaip šeimininkams buvo labai malonu pajusti tokį nuoširdų susidomėjimą mūsų darbu, sulaukti aukšto jo įvertinimo, labai svarbu, kad galėjome pasidalinti teigiama mūsų darbo patirtimi. Išvykdami svečiai palinkėjo mūsų bendruomenei sėkmės įvairiuose veiklose ir pakvietė atvykti pas juos. Tikimės, kad šis vizitas taps ilgo, turiningo ir abipus naudingo bendradarbiavimo pradžia.

Centro tarybos pirmininkė Viktorija Markevičienė

 

Dalinamės straipsniais, kuriuos atsiuntė koordinatorė iš Ukrainos. Labai geri atsiliepimai apie šį vizitą iš dalyvių pasiekė ją. Siunčia padėka ir nuo departamento direktorės.

The information about our delegation’s visit is on the official site of the regional department of education of Ukraine
oblosvita.com
14-16 травня 2018 делегація представників професійно-технічної освіти Чернівецької області відвідувала Центр підготовки харчової промисловості та торгівлі у м. Каунас (Литва). Візит проходив
and on our Center’s site
новини
 14-17 травня 2018
Directors are leaving today so we are waiting for new interesting photos and reports.
Thank you ever so much for your kindness, professionalism and openheartedness.
Best regards,
Veronica