Rekomendavus Lietuvos Respublikos Viešbučių ir restoranų asociacijai, kurios nariai mes esame, 2015 m. birželio 11 d. mūsų mokymo centre lankėsi svečiai iš Prancūzijos.

Tai ponia Blandine Coront-Ducluzeau, Europos ir tarptautinių santykių bendradarbiavimo vadovė. Viešnia atvyko iš Klermono-Ferano miesto. Tai miestas Prancūzijos centrinės dalies pietuose, Overnė regiono ir Piui de Domo centras.

Ją lydėjo Prancūzijos ambasados kalbos ir švietimo bendradarbiavimo atašė Luc Aubry.

Svečiai atvyko pas mus turėdami tikslą – užmegzti profesinio mokymo įstaigų abipusį bendradarbiavimą.

[foogallery id=”10254″]

Papasakojome apie Lietuvos Respublikos švietimo sistemą, profesinį mokymą, bendradarbiavimą su socialiniais partneriais ir bendrojo ugdymo bei  aukštosiomis mokyklomis.

Svečiai atkreipė dėmesį į Europos struktūrinių fondų panaudojimą įrengiant sektorinius praktinio mokymo centrus. Ypatingai domėjosi mokinių praktiniu mokymu, mokytojų kvalifikacijos kėlimu, bendradarbiavimu su kitų šalių partneriais.

Vizito metu buvo apžiūrėti abu sektoriniai praktinio mokymo centrai: Mėsos,  duonos ir konditerijos bei Viešbučių ir restoranų.

Svečiai diskutavo su profesijos mokytojais, kompetencijų vertinimo komisijos nariais, mokiniais.

Kaip ir visada Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centras svečius iš Prancūzijos sutiko svetingai ir šiltai. Svečiai priėmimu liko patenkinti. Apie tai jie padarė įrašą svečių atsiliepimų knygoje, esančioje Viešbučių ir restoranų sektoriniame praktinio mokymo centre.

Vizitas buvo sėkmingas – buvo susitarta bendradarbiauti rašant ERASMUS+ projektus. Jau 2016 metais prancūzai mus įtrauks į projektą kaip partnerius. Ponas Luc Aubry pažadėjo padovanoti mokymo centrui kulinarijos, konditerijos knygų.

Problema, kurią pastebėjo svečiai, yra mums visiems žinoma – Lietuvoje mažai žmonių mokosi prancūzų kalbos. Tačiau sutarėme, kad pradžioje galime bendrauti ir anglų kalba, palaipsniui tobulinant prancūzų kalbos žinias.

Noriu nuoširdžiai padėkoti profesijos mokytojams ir mokiniams, kurie parodė svečiams savo profesinį meistriškumą.

KMPPMC direktorius Alvydas Pranas Grevas