Mokiniai užėmė I -ąją vietą projekto „Lietuvos kulinarijos ir etninio paveldo išsaugojimas ir puoselėjimas“ Suvalkijos varžytuvėse

Kaip ir kiekvienais metais, mokymo centro liaudies muzikos būrelio mokiniai su mokytoja V. Stunžėniene dalyvavo projekto „Lietuvos kulinarijos ir etninio paveldo išsaugojimas ir puoselėjimas“ varžytuvėse.

Šiemet projekto tema buvo darbo šventės, tad mūsų komanda pasirinko rugiapjūtės pabaigtuvių šventę su visa jai reikiama atributika: paskutiniu rugių pėdu, rugių vainiku ir žinoma, duonos kepalu, kurį iškepė profesijos mokytoja S. Česnulevičienė.

Suvalkijos regiono varžytuvės vyko Marijampolėje. Marijampolės profesinio mokymo centre rungėsi keturios komandos: Marijampolės profesinio rengimo centro paslaugų skyriaus komanda, Kudirkos Naumiesčio skyriaus komanda, Vilkaviškio skyriaus komanda ir mūsų mokiniai.

Varžytuves sudarė 3 konkursai: komandos prisistatymo konkursas, kulinarijos paveldo konkursas ir etnokultūros žinių konkursas.

Žinoma, mūsų mokymo centro vaišių stalas buvo gausiausias ir gardžiausias, tad atėję komisijos nariai kiek ir užtruko beragaudami skaniųjų patiekalų!

Atlikę pasirodymus, pakvietę pasivaišinti komisiją, komandų mokiniai kiek atsipūtė ir draugiškai būrėsi į bendrus šokių ratus, noriai bendravo ir pramogavo..

Tačiau renginio finalas buvo maloniausias, kadangi mūsų mokinių komanda užėmė I-ąją vietą ir jau lapkričio pabaigoje keliausime į respublikines varžytuves Vilniuje!

Metodininkė J. Bernotaitė

Varžytuvės