„Mano netvarka yra mano tvarka.
Nekraustykit mano stalčių.
Jei ten gyvena koks popierius, tegu:
gal jis kada bus knygos pirmasis lapas“
, – viename eilėraštyje kalba dailininkas ir poetas Gvidas Latakas.


Balandžio 26 d. Viešbučių ir viešojo maitinimo skyriaus bibliotekoje vyko literatūrinė popietė – susitikimas su poetu, dailininku GVIDU LATAKU.

Gvidas Latakas mokėsi Telšių aukštesniojoje taikomosios dailės mokykloje, mokydamasis tapė, liejo akvareles, raižė grafikos darbus. Vėliau Vilniaus dailės akademijos Kauno dailės instituto Tapybos katedroje studijavo tapybą, magistras.

Latakas tapo, kuria papuošalus, rašo eilėraščius, tapybos dėstytojas Kauno tautinės kultūros centre. Jo kūriniai buvo spausdinti kai kuriose knygelėse, buvo atidarytos jo parodos.

G. Latako eilėraščiai publikuoti spaudoje, savaitraštyje „Šiaurės Atėnai“, žurnale „Nemunas“ ir kt. 2009 m. jam skirta Zigmo Gėlės literatūrinė premija už pirmą jo eilėraščių knygą „Kol išsiris varniukai“. Eilėraščių knyga „Nekalendoriniai šventieji“ išleista 2012, o „Lokenos“ -2015 m. Plačiau …

„Žmonės nekvaili, jų neapgausi, jiems neįsiūlysi to, kuo pats netiki. Todėl ir nesistengiu būti toks, koks nesu. Užvis labiausiai jiems reikia istorijų. Dažnai šis troškulys numalšinamas tuščiomis kalbomis, kuriomis tiesiog permirkusi šiandienos žiniasklaida, besistengianti sukurti naujų sensacijų. Kodėl žmonės eina į kiną ir teatrą? Dėl istorijų. Nors visos dažniausiai girdėtos, vis tiek nori būti iš naujo perpasakotos. Mėgstu pasakas: jose užkoduotas protėvių mitinis mąstymas, būtent per jas ateinančioms kartoms perduodamos senolių sukauptos žinios. Aš taip pat ne ką kita veikiu, o savo darbais perpasakoju istorijas. Eilėraščiuose artinuosi prie šnekamosios kalbos, nes tik taip išlieki savimi, nenuskęsti maltame ir permaltame visuotiniame šnekėjime – ūžesy. Tačiau kad ir kokie būtų tie ieškojimai ir bandymai, svarbiausia – jausti atsakomybę už paleistą žodį. Šiandien tokio atsakingumo, oi, kaip trūksta. Neatsakingi, nesusivokę ar stokojantys brandos žmogeliai prastas idėjas dažnai sugeba pateikti patraukliai, kaip gražų, net sektiną pavyzdį, bet nuo to tik blogiau, nes stilius patraukia, o su gera forma suvirškinamas ir blogas turinys“, – sako menininkas.

Skaitykite daugiau …

Video įrašas LRT mediatekoje