Žemės dienos tikslas – ne tik atkreipti pasaulio visuomenės dėmesį į aplinką, klimato atšilimo keliamas problemas, neatsakingą vartojimą, bet ir skatinti kiekvieną gyventoją prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo. Rūpintis Žemės išsaugojimu privalome visi ir kiekvieną dieną.

Kovo mėnesį Maisto technologijų ir prekybos skyriuje vyko įvairūs renginiai, skirti Pasaulinei Žemės dienai paminėti. Kovo 1 ir 6 dienomis K-17 ir MP-17 grupėse vyko viktorina – konkursas „Žemė – mūsų planeta“. Viktorinos metu reikėjo atlikti uždaro atsakymo tipo testą, atsakyti į 10 klausimų su trumpais atsakymais, atlikti pateikto teksto analizę, įminti mįsles ir išspręsti galvosūkius, sukurti ketureilį iš žodžių: Pempė, Žemė, Miegas ir Vanduo (tai tarptautinės dienos, kurios minimos padieniui: kovo 19, 20, 21, 22 dienomis). Viktorinoje pirmą vietą iškovojo Agnė Rimkutė (K-17 gr.), antrą vietą – Monika Tiškevičiūtė (MP-17 gr.), trečią vietą – Laura Kačinskaitė (MP-17 gr.).

Kovo 13 dieną lietuvių kalbos ir literatūros mokytojas metodininkas Romas Papinigis organizavo devintos klasės mokinių rašinių konkursą „Išsaugokime Žemę“. Visi mokiniai galėjo nors šiek tiek pagalvoti ir parašyti apie Žemės svarbą, ir taip parodyti, kad Žemė yra mūsų namai. Rašinių konkurse pirmą vietą laimėjo Juta Baranauskaitė, antrą vietą – Eglė Marčiulaitytė, o trečią vietą – Simona Trumpytė.

Kovo 28 dieną per biologijos pamoką 9 klasės mokiniai Eglė Marčiulaitytė ir Šarūnas Petrauskas savo klasės draugus supažindino su atsinaujinančiais energijos šaltiniais ir energijos taupymo būdais, paruošė pateiktis. Vėliau mokiniai pasiskirstė į dvi grupes, gavo po 32 lapelius su atliekų pavadinimais. Atliekų lapelius reikėjo suskirstyti į 3 grupes: atliekų perdirbimas, atliekų neperdirbimas ir kompostavimas, padarė klaidų, kurias išsiaiškinome. Šios pamokos tikslas – žinoti efektyviausius energijos vartojimo būdus, kaip sumažinti energijos vartojimą ir padėti išsaugoti planetą.

Kovo 29 dieną jungtinė Maisto technologijų ir viešbučių ir viešojo maitinimo skyriaus mokinių komanda dalyvavo Kauno regiono profesinio mokymo įstaigų mokinių gamtos mokslų konkurse Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre: užėmėme II vietą, pasirodėme puikiai!

Žemės mėnesį paminėjo ir dešimtokai-jie iškėlė inkilėlių gausiems mūsų parkelio čyru-vyru gyventojams.

Laukia apšnerkštos per žiemą mokyklos aplinkos-dalyvausime respublikinėje švarinimosi akcijoje “Darom“ balandžio mėn., kai tik saulė sušildys žemę, nusausins bjaurius purvynus….

Meilė Lietuvai ir jos gamtai prasideda nuo mažų paprastų darbų. Kiekvienas galime padaryti kažką gero – pasodinti medį, iškelti inkilą, surinkti šiukšles ir rūšiuoti atliekas.

Chemijos ir biologijos mokytoja metodininkė Virginija Poderienė

Žemės dienos paminėjimas