STUDENTŲ VIZITAS ITALIJOJE PAGAL ERASMUS+ „PATIRTIS EUROPOJE“

2018 m. lapkričio 11 – gruodžio 13 d. Kauno maisto pramonės ir prekybos virėjų specialybės studentai: Paulius Ziakinas ir Aidas Leškevičius vyko į Italiją  (projektas „Patirtis Europoje“ Nr. 2018-1-LT01-KA116-046727) . Būsimi virėjai praktiką atliko „New Service“ įmonėje, Osteria Da Miki II Federiciano restorane, įsikūrusiame Vico del Gargano miestelyje, Pietrytinėje Italijos dalyje.

Atvykusius studentus pasitiko ir pakeliui į Vico del Gargano miestelį, kur studentai ir gyveno, aprodė nuostabų Italijos gamtovaizdį, įmonės vadovas Mindaugas Lucka.

Nuvykusius Paulių ir Aidą šiltai pasitiko, supažindino su restorano taisyklėmis, virtuvės šefas Pipino.

Praktika prasidėjo ekskursija po miestelį, kurioje buvo supažindinami su gyventojų papročiais ir tradicijomis.

Mobilumo metu studentams mielai talkino ir virtuvės paslaptimis dalinosi restorano administracija. Studentai buvo mokomi gaminti įvairius patiekalus, laikantis itališkų tradicijų, taip pat darbo prie baro subtilybių. Taip pat buvo suteikta galimybė atskleisti savo sugebėjimus virtuvėje rengiant banketą, kuris buvo skirtas banko Italijoje gimtadieniui.

Atsisveikinant su priėmusia įmone, studentai įteikė atminimo dovanas restorano administracijai, atsivežtas iš Lietuvos.

„Labai džiaugiuosi nuvykęs su Erasmus+ projektu. Jis suteikė dar didesnio pasitikėjimo, didesnių žinių apie Italiją, jų tradicijas, gebėjimą pagaminti naujus įdomesnius patiekalus“. (P. Ziakinas)

„Išmokau viską, ką išmokė šefas ir kolektyvas. Įgijau patirties vietose, kur mažai dar turėjau patirties. Tikrai buvo verta važiuoti atlikti praktiką Italijoje“ (A. Leškevičius).

Praktika Italijoje