Įgyvendinant projektą  „Profesinis mokymas ir profesinės reabilitacijos paslaugų teikimas neįgaliems asmenims ES“,
Nr. 2014-1-LT01-KA102-000184  į Vokietiją, Hamburgą vyko profesijos mokytojai iš Utenos profesinio mokymo centro, Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro, ir Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro.

Projekto tikslas- susipažinti su Vokietijos reabilitacijos sistema, apžiūrėti profesinio mokymo centrus, susipažinti su švietimo dualinio mokymo sistema, mokymo programomis, mokymo planais, mokymo baze, dalyvauti teorinėse / praktinėse pamokose, diskutuoti su vokiečių kolegomis, pasikeisti profesine patirtimi dirbant su specialiųjų poreikių mokiniais.

Dėka priimančiosios organizacijos INFEBA aplankėme penkis vystymosi centrus Hamburgo, Schleswig-Holstein ir Niedersachsen žemėse, kuriose ugdomi vaikai nuo 6 iki 18 metų turintys įvairių negalių – fizinių ir protinių. Domėjomės jų kasdieniniu gyvenimu, mokymosi galimybėmis, o svarbiausia kokios yra įsidarbinimo galimybės Vokietijoje asmenims su negalia.

Laisvalaikiu grožėjomės pavasarišku Hamburgu, aplankėme rotušę, ragavome vokiškų, itališkų patiekalų. Įgyta patirtimi pasidalinsime su kolegomis Lietuvoje.

Vokiečių kalbos mokytoja Lilija Uknevičienė