Balandžio 20-28 dienomis vykome į mobilumo stažuotę Latvijoje, pagal Erasmus+ programos projektą „Praktika Europoje“.  Stažuotės metu buvo praktiškai tobulinami profesiniai gebėjimai priimančioje organizacijoje, lankomos įmonės partnerės, stebimas praktinio mokymo procesas, dalyvaujama diskusijose su priimančios organizacijos mokytojais, bendraujama su mokiniais. Komandiruotės vieta – profesinio mokymo įstaiga „Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums“.

Stažuotės Rygoje laikotarpiu buvome supažindintos su profesinio mokymo įstaiga, mokymo procesu. Taip pat vykome į pirmą kartą rengiamą konkursą „SkillsLatvia“. Konkurse dalyvavo visų profesijų mokiniai. Buvo įdomu ir naudinga stebėti padavėjų barmenų užduočių atlikimą. Džiaugiamės, kad mūsų mokymo centre vykdoma ugdymo veikla nedaug skiriasi ir reikalavimai keliami tokie pat aukšti. Aplankėme ir Lači duonos kepyklą. Labiausiai nustebino tai, kad duona kepama pagal senovines tradicijas. Patys kepėme  duoną,  riestę,  sausainukus.

Vykome į vieną geriausių Jūrmalos viešbučių „Hotel Jūrmala Spa“. Restorano vadovė pasidalijo patirtimi, kaip organizuojamas darbas aptarnaujant svečius restorane, bare, kokie keliami reikalavimai aptarnaujančiam personalui ir t.t. Taip pat aplankėme „Spa Hotel Ezeri“, susipažinome su šioje įmonėje vykdomais darbo procesais.

Stažuotės Rygoje metu dalyvavome mokykloje mokytojams ir mokiniams organizuotame „Master class“. Jo metu supažindinome su kokteilio gamybos ypatumais. Džiaugiamės, kad mums puikiai talkino PB16 grupės mokinys Eimantas Urbšaitis, kurį kokteilius gaminti mokė PB15 grupės mokiniai Sandra Kavaliauskaitė ir Marius Pupius. Eimantas šiuo metu Rygoje atlieka praktiką pagal Erasmus+ mokinių mobilumą. Užsiėmimo metu mokytojai ir mokiniai buvo kviečiami patys gaminti kokteilius. Vyko įvairios diskusijos ne tik apie kokteilių gaminimą, bet ir apie mokymo procesą, iškylančias problemas.

Paskutinę stažuotės dieną pasidalinome patirtimi su mokyklos padavėjų barmenų mokytoja. Naudinga ir įdomu buvo stebėti „SkillsLatvia“ dalyvės savarankišką flambiravimą, vyno dekantavimą ir patiekimą.

Viešnagę Rygoje baigėme apsilankymu viename gražiausiu, viduramžiais dvelkiančiu restoranu „Rozengrals“.

Laisvalaikiu nusprendėme savarankiškai pasigėrėti pavasariu alsuojančiu gražiuoju Rygos senamiesčiu. Aplankėme ne vieną maitinimo įstaigą. Vykome į Kuldygą, gidė gyvenanti Kuldygoje, save vadinanti „aborigene“ supažindino su Kuldygos miestelio istorija, architektūra. Pasigrožėję žiobriais, šokinėjančiais Ventos krioklyje, vykome į Riežupės smėlio urvus. Smėlio urvų ilgis yra apie du kilometrus. Šiuos egzotiškus, nepaprastai viliojančius urvus galima apžiūrėti vaikštant požeminiu 460 metrų ilgio tuneliu, kurio labirintai turi keistų galių.

Džiaugiamės puikia stažuote, kurioje daug pamatėme ir sužinojome. Nuoširdžiai dėkojome priimančios institucijos projektų vadovams Zanei Saukanei ir Artūrs Homins už rūpinimąsi visos stažuotės metu. Turėjome galimybę tobulėti ne tik profesiniame bet ir asmeniniame lygmenyje.

Profesijos mokytojos Angelina Oja ir Kristina Česlevičienė

Stažuotė Latvijoje