2019 vasaris (2019-02-10/17) Sicilijoje buvo neįprastai šiltas. Mus pasitikę projekto „Training For Advanced Level E-Material With New Technologies in Education“ partneriai paaiškino, kad tikrai juntamas klimato atšilimas. Šalia Etnos ugnikalnio šiemet sniegas nepasirodė. Žiemos malonumais galima mėgautis pakilus link Etnos viršūnės bent į 1,5 km aukštį. Ten verslininkai pasirūpino, kad atvykusieji turėtų kur pavalgyti, apsigyventi, įsigyti suvenyrų, o taip pat išsinuomoti pageidaujamą inventorių. Mes pasinaudojome partnerių patarimu ir laisvu laiku nuvykome „pas ponią“ Etną. Juk pirmiausiai išlipus iš lėktuvo ir pamatėme šį mums visiems žinomą ugnikalnį, kuris nuolat rodo savo gyvybę siųsdamas tai baltus garus, tai pelenų debesis. Gamta puiki, saulė kaitri, oras šiltas, bet atvykome dirbti.

Projekto tikslas – pagerinti mokytojų mokymo kompetencijas, siekiant juos paskatinti naudoti pažangias technologijas per pamokas, o taip pat kuriant efektyvią e-mokymosi medžiagą.

Mus priimanti organizacija (IIS Francesco Redi – Paternò) ir jos mokytojai vedė paskaitas apie naujas švietimo technologijas, naudojant IT. Projekto dalyviai buvo supažindinti su virtualia mokymo/si platforma schoology. Mokytojai atliko pateiktas užduotis, patys kūrė testus, mokymo medžiagą, vėliau vertino vieni kitų darbus.

Projekto metu buvome pristatyti Paterno miesto merui, susipažinome su mokykla (italai vadina institutu). Ši švietimo įstaiga taip pat nuolat transformuojasi, nes vertina Etnos regiono ekonomikos pokyčius, inovacijų poreikius, atsižvelgia į gyventojų ir jų šeimų lūkesčius.

„Francesco REDI“ aukštojo mokslo institutas šiuo metu susideda iš trijų mokyklų su keturiomis mokymo programomis:

• „Santo Asero“ profesinis žemės ūkio ir aplinkos institutas (I.P.A.A.), kurio būstinė yra Paternò;
• „Galileo Ferraris“ valstybinis technikos pramonės institutas (I.T.S.), kurio būstinė yra Belpasso;
• Valstybinė mokslinė vidurinė mokykla „Antonio Russo Giusti“ (L.S.), kurios būstinė yra Belpasso;
• „Efesto“ profesinis pramonės ir amatų institutas (I.P.S.I.A.), įsikūręs Biancaviloje.

Talanted, Italija

9