2018 metų spalio 1 – 3 dienomis Portugalijoje, Estoril miestelyje vyko šeštasis ERASMUS+ programos partnerysčių projekto „The VET learning community – TVLC“ susitikimas. Susitikime dalyvavo projekto komanda iš mūsų mokymo centro – profesijos mokytoja Lina Butkutė ir projektų vadovė Dainora Pavalkytė.
Pirmą susitikimo dieną projekto partneriai pristatė savo iniciatyvas susijusias su švietimo kokybės užtikrinimu. Buvo įdomu išgirsti kokias iniciatyvas projekto partneriai vykdo savo mokyklose, kiek suplanuotų veiklų jau yra įgyvendinę ir, žinoma, gauti grįžtamajį ryšį iš projekto ekspertų, pastabas, ką galima tobulinti ar daryti kitaip.
Antros dienos pirmąjį pusdienį patys buvome ekspertais ir analizavome projekto metu išbandytų metodų aprašymus (“5 kartus kodėl”, “žuvies kaulų diagrama”, “pareto analizė” ir t. t.) Metodai taikyti gerinti organizacijos kokybės kultūrą. Vėliau teikėme pasiūlymus, kaip aprašymus patobulinti, kad jie būtų aiškiai suprantami skaitytojui. Tai bus vienas iš projekto rezultatų, kadangi kiekviena organizacija galės aprašytus metodus panaudoti kasdieniniame darbe, kilusių problemų sprendime.
Antrąjį pusdienį pristatėme kaip sekasi kurti bendradarbiavimo ryšius su partneriais taikant inkliuzinio (įtraukiojo) mokymo galimybes.
Trečią dieną diskutavome kaip renkami mokinių, tėvų, darbuotojų atsiliepimai apie pasitenkinimo lygį švietimo organizacijoje ir kaip mokiniams padedama įsidarbinti, išlikti aktyviais darbo rinkoje. Kiekvienas projekto partneris teikė savo veiklos pavyzdžius, todėl tai buvo puiki galimybė mokytis vieniems iš kitų (benchmarking/benchlearning), sužinoti kokias priemones ir būdus naudoja kitos švietimo institucijos ir pasisemti naujų idėjų.
Paskutinis, septintasis, projekto susitikimas vyks 2019 m. sausio mėnesį, Estijoje.
Profesijos mokytoja Lina Butkutė
Projektų vadovė Dainora Pavalkytė