2019 metų sausio 21 – 23 dienomis Estijoje, Taline vyko septintasis ERASMUS+ programos partnerysčių projekto „The VET learning community – TVLC“ susitikimas. Susitikime dalyvavo projekto komanda iš mūsų mokymo centro – mokytoja Viktorija Markevičienė ir projektų vadovė Dainora Pavalkytė.

Pirmą susitikimo dieną projekto lektorius kokybės ekspertas Guus Van Beek pratęsė prieš tai buvusio susitikimo temą apie lyginamąją analizę bei lyginamąjį mokymąsi. Po to tęsėme darbą mažesnėse grupėse su projekto partneriais, kur dalinomės savo patirtimi apie mokinių iškritimo mažinimą, lankomumo gerinimo mechanizmus, kokybės vertinimo kriterijų nustatymą ir tobulinimą, siekiant mokytis vieniems iš kitų remiantis lyginamuoju mokymusi. Dalyviai iš Estijos, Lietuvos, Portugalijos, Slovėnijos ir Olandijos dalinosi savo šalių patirtimi, kėlė klausimus ir ieškojo optimaliausių sprendimo būdų.

Antrąją dieną koncentravomės ties kokybės kultūros tema ir mažose grupėse diskutavimo kaip mums sekėsi įgyvendinti iniciatyvas susijusias su EQAVET kokybės blokais.

Trečioji diena buvo skirta sėkmingam projekto užbaigimo planavimui: buvo aptartas projekto poveikio planavimas, sėkmės istorijų rinkimas ir jų poveikio matavimas. Taip pat, vyko bei baigiamosios projekto konferencijos Arnheme, Olandijoje planavimas 2019 balandžio mėnesį.

Mokytoja Viktorija Markevičienė
Projektų vadovė Dainora Pavalkytė

proj_Estija