Etnografinių regionų metams 2015 Etninės kultūros savaitės mokykloje organizuota kulinarijos paveldo šventė, vykusi 2015 m. spalio 28 dieną Viešbučių ir restoranų sektorinio praktinio mokymo centre (Poškos g. 23, Kaunas), skirta bajoriškajai virtuvei. Bajoriškosios virtuvės paslaptimis dalijosi kviestas jotvingių bajoras – mitybos ir kulinarinio paveldo ekspertas, Lietuvos aristokratijos atstovas, didikų ir bajorų virtuvės žinovas Vincentas Sakas. Profesijos mokytojos Irenos Juočiūnienės paruoštus bajoriškos virtuvės patiekalus, susirinkusiems svečiams patiekė PB13 grupės mokiniai R.Mickevičiūtė, M.Galminas, A.Daškevičius, I.Poderis, R.Vainikonis ir suaugusiųjų mokymo skyriaus mokinė G.Batavičiūtė. Padavėjai barmenai turėjo ne tik paruošti parodinį paruoštų patiekalų stalą, bet ir juos porcijuoti ir patiekti svečiams. Padavėjai dirbo komandomis po du, kad visi svečiai vienu metu būtų pavaišinti.

Lapkričio 3 dieną Kalniečių parkas pasipuošė naujais ąžuolais. Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai kelintus metus organizuoja akciją „Pasodinkime ąžuolą“. Renginio metu buvo sodinami ąžuoliukai, o juos pasodinę svečiai buvo vaišinami skania perlinių kruopų koše, gardžia arbata bei kava. Košę virė mūsų mokymo centro virėjo specialybės mokiniai, vadovaujami mokytojos S. Tutlienės. Kavą ir arbatą ruošė ir ja svečius vaišino PB14 grupės mokinės G. Daunoraitė, R. Bublaitytė ir A. Leonova, vadovaujami profesijos mokytojos K. Česlevičienės.

Lapkričio 20 dieną Teatro klube vyko Rotary klubo 81-ųjų metinių šventė. Mūsų mokymo centrui vėl buvo suteikta garbė rengti ir aptarnauti garbingus Rotary klubo narius. Renginyje dalyvavo apie 120 svečių. Skanius ir gražius užkandžius ruošė virėjo specialybės mokiniai vadovaujant profesijos mokytojai S. Tutlienei. Pirmuosius aptarnavimo žingsnius žengė pirmakursiai PB15N grupės mokiniai G. Januškaitė ir T. Balčiūnas, bei suaugusių mokymo skyriaus mokinė G. Batavičiūtė. Jiems pavyzdį rodė ir patarimus dalijo PB14 grupės mokinės G. Daunoraitė, R. Bublaitytė ir J. Božys. Mokiniams vadovavo profesijos mokytojos A. Oja ir K. Česlevičienė. Į šventę besirenkančius svečius pasitiko padavėjai su taurėmis vyno. Spektaklio metu svečiai sėdėjo teatro salėje ir vaišinosi prie padavėjų padengtų staliukų. Atskiroje salėje buvo padengtas stalas furšetui. Renginio pabaigoje Rotary klubo nariai nuoširdžiai padėkojo už labai skanų maistą ir puikų aptarnavimą.


Lapkričio 21 d. Baltijos maisto ir gėrimų parodos metu Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacija surengė Lietuvos virėjų nacionalinės komandos pietus. Renginys vyko Vilniuje, Litexpo parodų rūmuose. Šį renginį aptarnavo mūsų mokymo centro padavėjai barmenai: naujokai PB15N grupės mokiniai T. Kiznis, V.Čiurovas, “senbuviai” PB14 grupės mokiniai P. Audickas, J. Božys, O. Vaisas, PB 13 grupės mokiniai D. Puodžiulis ir I. Poderis bei VS15N grupės mokinys N. Vansevičius. D. Puodžiuliui ir N. Vansevičiui buvo patikėta svarbi užduotis – jie buvo atsakingi už komandinį darbą. Naujokams buvo didžiulė patirtis susipažinti ir kulnariniais šedevrais. Mokymo centras sulaukė rengėjų padėkos.

Gruodžio 2 d. Kauno valstybiniame dramos teatre vyko Lietuvos studentų sporto asociacijos 25-čio proga rengtas sportininkų pagerbimo renginys. Kaip ir kiekvienais metais renginio aptarnavimą organizuoti buvo patikėta mūsų mokymo centrui. Renginyje dalyvavo apie 400 garbingų svečių. Įvairiausius užkandžius ruošė virėjo specialybės mokiniai vadovaujami profesijos mokytojų J. Liesmanienės ir V. Petrikonienės. Padavėjų barmenų komandai vadovavo profesijos mokytojos K. Česlevičienė, G. Rauckienė, S. Andriuškevičienė. Svečius aptarnavo patys jauniausi padavėjai barmenai PB15 grupės mokiniai S. Kavaliauskaitė ir M. Pupius, taip pat pirmuosius aptarnavimo žingsnius žengė PB15N grupės mokinė S. Tamulevičiūtė ir suaugusiųjų mokymo skyriaus mokinys M. Širmenis. Įgūdžius tobulino PB15N grupės mokinys T. Balčiūnas, PB14 grupės mokiniai: G. Daunoraitė, R. Bublaitytė, D. Kaupaitytė, P.Audickas, J. Božys, O. Vaisas, A. Miknevičius, PB14 N grupės mokiniai G. Rusevičius, D. Klimavičius ir suaugusiųjų skyriaus mokinė G. Batavičiūtė. Šventės organizatoriai nuoširdžiai padėkojo už puikų darbą.

Gruodžio 6 d. LRVVK Asociacija Lietuvos virtuvių šefus sukvietė į šventinę prezentaciją „Švenčių belaukiant, idėjos iš geriausių Lietuvos šefų“, kuri vyko restorane „Siesta“. Renginio svečius aptarnauti vėl buvo patikėta mūsų mokymo centro mokiniams. Dar kartą savo puikius sugebėjimus bendrauti su Lietuvos virtuvės šefais, aptarnauti kulinarijos naujovėmis besidominčius svečius, turėjo galimybę parodyti V. Čiurovas, J. Božys, O. Vaisas ir I. Poderis. Mokiniai sulaukė šefų padėkos už puikų darbą ir šaunią pagalbą.

Nuoširdžiai dėkojame mokiniams už iniciatyvumą, norą įgyti naujų žinių ir patirties aptarnaujant įvairiausių renginių svečius. Linkime, kad neišblėstų noras tobulėti.

Profesijos mokytojos Angelina ir Kristina