2018 kovo 15-16 dienomis Estijoje, Kuressaare mieste įvyko tarptautinis virėjų konkursas, kuriame dalyvavo mūsų mokymo centro mokiniai V16 grupės mokinys Domantas Steponavičius ir V17N1 mokinė Gintarė Gudlinkytė.

Konkurse dalyvavo šešiolika mokinių iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos, jie buvo sugrupuoti į aštuonias komandas. Domantas ir Gintarė dirbo porose su estais. Dieną prieš konkursą jie turėjo suderinti savo receptus ir sudaryti veiksmų planą. Konkursantai per tris su pusę valandos turėjo pagaminti karštą pagrindinį patiekalą panaudojant kiaulienos nugarinę su kaulu, sūdytą kilkę ir burokėlį, desertui – panaudoti profitrolį, Kama miltus, kreminį sūrį. Konkurso dieną buvo atidaryta juodoji dėžė, kurioje buvo slaptas ingridientas – obuolys, iš kurio reikėjo paruošti „šefo komplimentą“. Mokiniai turėjo pagaminti trijų skirtingų patiekalų po tris identiškas porcijas.

Konkurse mūsų komandą lydėjo sėkmė V16 grupės mokinys Domantas Steponavičius su kolege aplenkė visus konkurentus ir laimėjo pirmąją vietą.

Mokinius konkursui ruošė vyresnioji profesijos mokytoja Vilma Petrikonienė ir profesijos mokytoja – metodininkė Aušra Vilemienė.