2017-10-27 Vilniaus verslo ir turizmo mokykloje vyko renginys „Kitų tautybių žmonės, gyvenę ir palikę pėdsaką mano mieste”. Jame dalyvavo moksleiviai iš kelių Lietuvos ir Europos mokyklų, taip pat mūsų mokyklos K-16 ir MP-16 moksleiviai su MTP skyriaus anglų kalbos mokytoja V. Markevičiene, taip pat mūsų svečiai – moksleiviai iš Latvijos.

Išvykome pakankamai anksti, kelionės metu moksleiviai, kurie išvakarėse dalyvavo etnografiniame konkurse, dalijosi įspūdžiais ir sudainavo keletą lietuviškų tautinių ir populiarių dainų.

Atvykusius į mokyklą mūsų laukė šiltas priėmimas, gražūs sveikinimo žodžiai. Renginį pradėjo VVTM anglų kalbos mokytoja Ramunė Vadeikytė, kuri pristatė renginio temą, bei užakcentavo jos svarbą dabartiniame nuolat besikeičiančiame pasaulyje, atvykusius svečius pasveikino mokyklos direktorė bei viešnia iš „Vigoros“. Po to žodis buvo suteiktas svečiams iš Čekijos. Merginos ne tik pristatė savo vaizdo klipą, kuris buvo pavadintas “ Besikeičiančios rudens spalvos“, bet ir pasidalino įspūdžiais apie buvimą Lietuvoje.

Neužilgo atėjo ir mūsų komandos laikas. Nuoširdžių šypsenų sulaukė mūsų komandos pristatymas – nuotaikingas eilėraštis „What do you do?…“, kuriame mes pristatėme pagrindines mūsų Centro specialybes. Renginio „namų darbas“ buvo pristatyti įžymų žmogų, kuris gyveno ir dirbo, kūrė gimtajame mieste. Mes pasirinkome L.L. Zamenhofą – žymų kalbininką, esperanto kalbos pradininką. Techninė užduoties dalis buvo atlikta su nuolatine IT mokytojo K. Šežiko pagalba – už ką jam nuoširdus AČIŪ! Gyvos salės reakcijos sulaukė mūsų sprendimas užbaigti mūsų prezentaciją žydų liaudies daina „Tum-balaika“, kuri buvo atlikta trimis gimtosiomis Zamenhofo kalbomis – lietuvių, jidiš ir rusų, taip pat ji skambėjo angliškai. Auditorija turėjo galimybą ne tik nusišypsoti, bet ir padainuoti, palinguoti kartu. Labai patiko kitų moksleivių paruošti pristatymai – sužinojome daug netikėtų faktų apie Luis Armstrongą, Frenką Zapą, Bekešą. Veiklas salėje užbaigėme linksmu žaidimu apie įvairias kultūras ir tautybes, kuriame užėmėme antrą vietą, visai nedaug atsilikus nuo pirmos.

Renginį vainikavo išėjimas į ekskursiją po Vilniaus universitetą, kurios metu sužinojome daug įdomių faktų, pasigrožėjome tapybos, architektūros šedevrais ir net įlipome į senovinę astronomijos observatoriją.

Pavargę, bet pilni teigiamų įspūdžių, sužinoję daug naujovių, susiradę draugų vakarop grįžome namo.
Vilniaus verslo ir turizmo mokykloje vyko renginys