Dalyvaujame 2021m. Lietuvos profesinio mokymo įstaigų mokinių projekte „Etninės kultūros ir kulinarijos paveldo išsaugojimas“

Dvyliktus metus iš eilės Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centras dalyvauja Respublikos profesinio mokymo įstaigų mokinių projekte “ Etninės kultūros ir kulinarijos paveldo išsaugojimas“ .Visada lydėdavo sėkmė.

Šiais mokslo metais projektas kitoks: pagal nuostatus reikėjo parengti programą pasirinkta kalendorinių švenčių tema, pagaminti tai temai tinkamus patiekalus, juos pristatyti, abi dalis nufilmuoti ir nusiųsti projekto organizatoriui-Respublikos Neformaliojo švietimo centrui. Liūdino vienas dalykas -niekur nevažiavome, su niekuo nesusitikome, kitų mokyklų programų nematėme. Nieko nepadarysi-toks Coronos-19 diktuojamas laikmetis. O anksčiau susirinkdavome į regionines, vėliau-į respublikines varžytuves Vilniuje, susitikdavome su visos Lietuvos liaudies dainą ir šokį mylinčiais bendraminčiais, šokdavome, siausdavome..

Šįkart pasirinkome keistą metų laikui temą-antrąją Šv.Velykų dienos šventę. Linksma, turininga, šviesi šventė. Džiugu, kad į komandą sugrįžo jau anksčiau varžytuvių įtampą ir džiaugsmą patyrę trečiakursiai virėjai Eglė Marčiulionytė ir Šarūnas Petrauskas, konditeriai Akvilė Jermak, Eidenas Deveikis, Norvydas Jurevičius. Džiugu ir tai, kad įsiliejo nauji veidai: devintokai Kamilė Valkauskaitė, Džiugas Kupčinskas, dešimtokai Rokas Andrijauskas, Neringa Grigaliūnaitė. Buvo mokinių ir daugiau, bet ne visi ištvėrė ilgas repeticijas.

Labai įdomiai ruošėme stalą šventei-filmavimui: kaip bitutės iš visų „pievų“ rinkome stalo atributus: kas margintą kiaušinį, raugintų agurkų ar krienų atnešė, kas iškepė pyragą, sausainių, išvirė šaltieną, kas indus surinko…Smagu buvo jausti, kad ta šventė rūpi visai bendruomenei.

Kita projekto konkurso dalis-teminiai kalendorinės šventės patiekalai.

Bet geriau pažiūrėkite, pasidžiaukite mokinių komandos ir programos vadovės Virginijos Stunžėnienės bei ištikimos projekto dalyvės profesijos mokytojos Salomėjos Česnulevičienės darbais.

Lauksime Neformaliojo švietimo centro projekto vertinimo komisijos rezultatų.