Ankstyvą ketvirtadienio rytą, kovo 30, su mokytoja Sonata Andriuškevičiene ir grupės drauge Ozdogan Asena Su profesinio orientavimo tikslais vykome į Vilkaviškio rajoną. Diena buvo kupina įspūdžių ir bendravimo su žmonėmis.

Pirmiausiai aplankėme Gižų Kazimiero Baršausko mokyklą – daugiafunkcinį centrą. Čia susitikome su dešimtokais. Jie nebuvo labai susidomėję pristatymu, tačiau paskatinus, dalyvavo rankšluosčių lankstyme. Kas gi galėtų atsisakyti išlankstyti drambliuką ar gulbę?

Vėliau važiavome į Sūdavos pagrindinę mokyklą. Čia sutikome klausytojus, kurie išdrįso užduoti klausimų. Buvome maloniai išklausytos tiek lietuvių, tiek anglų kalbomis, mokiniai noriai dalyvavo veikloje ir sulaukėme padėkos už apsilankymą.

Trečioji vieta, kurioje lankėmės – Salomėjos Nėries pagrindinė mokykla. Vos įžengusios į pilną mokinių klasę, nustebome, nes visi pakilo iš savo vietų, parodydami pagarbą. Tai buvo itin malonus gestas, kuris priminė etiketo taisykles – pasirodo yra tokių, kurie dar jas žino… Mokiniai susikaupę klausėsi pristatymo ir dalyvavo veikloje. Nors klasėje buvo daugiau berniukų nei mergaičių, tačiau buvo ramu. Atrodo, jog ir vaikinai gali būti kuo nors itin susidomėję!

Alvito pagrindinėje mokykloje įspūdį paliko pati aplinka. Čia buvo gausu medžio drožinių, jauku, spalvinga, o žmonės paslaugūs. Jautėmės tarsi namuose – malonu lankytis tokioje mokykloje. Čia dešimtokai netgi išdrįso užduoti klausimus anglų kalba. Derėtų paminėti, kad po pristatymo sulaukėme trumpos ekskursijos po mokyklą.

Ir dar viena aplankyta mokykla – Keturvalakių mokykla – daugiafunkcinis centras. Čia mokiniai ramiai išklausė pristatymo, išbandė kelis rankšluosčių lankstymo būdus.

Apibendrindama, galiu pasakyti, kad visose mokyklose galima rasti ir susidomėjusių, ir ne itin, tačiau visi esame skirtingi, o pasirinkimas priklauso nuo kiekvieno asmeniškai. Mes raginome mokinius, jog nereikia nustoti mokytis ir galima rasti įvairias mokslo erdves. Šis bendravimas su mokiniais padėjo pamiršti kalbėjimo prieš auditoriją baimę ir pažadino norą tobulėti, visur dalyvauti. Viena mokytoja man pasakė: „Mokytis – tai gyventi“.

Vanesa Kupcikevičiūtė SA16N

Profesinis orientavimas Vilkaviškio rajone