Kilo idėja naujai sustyguoti kitose mokyklose tradiciškai mokytojo vykdomą profesinį orientavimą. Po pamokos V19 grupėje paklausiau mokinių, ar kas sutiktų vykti į mokyklas ir pristatyti mūsų mokymo Centrą. Eglė Marčiulaitytė surinko komandą tą pačią dieną per pietų pertrauką. Aptarėme strategiją, merginos išreiškė požiūrį, ką akcentuotų kalbėdamos apie mūsų Centrą. Supratau – motyvuotos, tikrai turi, kuo sudominti būsimuosius pretendentus į mūsų bendruomenę. Pasikvietė į komandą Voldemarą Petersoną. Sužinojusi apie rengiamą profesinio orientavimo žygį, prisijungė istorikė Daiva Ažukaitė. Pasirinko mūsų renginio vadybą: dalinti informacinę medžiagą, pasiūlyti mokiniams užsiregistruoti į pretendentų sąrašus. Paprašėme, kad Voldemaras pasiimtų muzikos instrumentą. Aš padauginau lapus su autorine Kupido daina ,,Šypsena“. Taip jau atsitiko ir pritiko, kad ,,Šypsena“ skambėjo visose keturiose mokyklose, pasibaigus pristatymams.

Eglė Marčiulaitytė pristatymus pradėdavo filmu apie mokykloje rengiamas specialybes. Po to mokinės pasakojo apie savo specialybę, kaip ir kodėl pasirinko, kas motyvavo apsisprendimą ir kiek yra tvirtas jų pasirinkimas šiandien. Taip pat apie perspektyvas dalyvauti tarptautiniuose projektuose gilinat profesinius įgūdžius. Apie materialines buitines sąlygas mokykloje. Smagu buvo stebėti komandos tarpusavio susiklausymą, gebėjimą papildyti, pratęsti mintį. Buvo išryškinti mokymo Centro privalumai bei svarbiausios asmens savybės, kurių reikia renkantis maistininko ar kelionių agento specialybę.

Apsilankėme Skriaudžių, Šilavoto pagrindinėse mokyklose ir Jiezno bei Stakliškių gimnazijose. Mūsų merginų pristatymo klausė 82 moksleiviai. Klausytojai buvo atidūs ir pavyzdingai dėmesingi. Merginos buvo maloniai nustebintos. Aišku, nuovargis įveikė jas po keturių valandų intensyvaus kalbėjimo ir mąstymo, todėl sumigo begrįždamos, kad ir kaip alkanos buvo. Žinoma, prieš užsnūsdamos kokią keptą vištą ar antį būtų lengvai sudorojusios.

Taigi komandinis mokyklos pristatymas labai pasiteisino. Merginos stebino savo azartu, entuziazmu, kalbėjo ne iš vadovėlių išmoktomis tiesomis, todėl pasiekė besiklausančius. Štai šių merginų sąrašas bei nuotraukos iš susitikimų:

  •                  EGLEI MARČIULAITYTĖ– V 19 gr;
  •                   LIJANA MATJANAITĖ – KA 19 N gr;
  •                  KAROLINA SERBENTAITĖ – PB 19 gr;
  •                  GINTARĖ SADAUSKAITĖ – KA 19N gr.

Kai turime savo meile profesijai pasirengusias dalintis mokines, jų idėjas svarbu perkelti į aplinkas, kuriose jaunuomenė atkakliai ieško savo vietos gyvenime.

                                                          Mokytoja Danutė Gavenauskienė

Profes_orient