Šios mokyklos pavadinimo neberasime Kauno miesto mokyklų sąraše. 1996 metais ji susijungė su Kauno radijo ir televizijos mokykla ir tapo Kauno prekybos ir verslo mokykla (istorija). 2011 metais pastaroji susijungė su Kauno maisto pramonės mokykla ir dabar vadinasi Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro Viešbučių ir viešojo maitinimo skyriumi.

Bet Prekybininkų mokyklos kolektyvas gyvuoja: mūsų centre dar tebedirba 6 žmonės iš ankstesnės komandos, tik prieš penkis ar šešis metus į užtarnautą poilsį išėję kolegos dažnai užsuka į savo buvusią darbovietę, o seniau dirbusieji mielai atvyksta į vis dar organizuojamus Prekybininkų mokyklos darbuotojų susitikimus. Kas dar žino tokį darnų kolektyvą, kuris po tiek metų palaikytų tokius darnius ir draugiškus ryšius!

Sausio 28 dieną Prekybininkų mokyklos kolektyvas susirinko švęsti mokyklos 75-metį – virš 40 žmonių. Dėkojame BEST WESTERN Santakos viešbučiui, kurio puikiame restorane galėjome jaukiai pabendrauti.

Ilgametis Prekybininkių mokyklos, vėliau ir Kauno prekybos ir verslo mokyklos direktorius Albertas Filipauskas prisiminė savo darbo pradžią, padėkojo tuometinei pavaduotojai Marijai Danisevičienei, papasakojo apie mums nežinomus įvykius, kurie privertė visus susimąstyti arba pasijuokti.

Kūno kultūros mokytoja Regina Bučienė pasakojo apie sporto renginius, kuriuos organizavo, nors mokykla neturėjo stadiono. Kolegos priminė, kad sportavo ne tik mokiniai, bet ir mokytojai. Mokykla buvo garsi ir savo mokinių sportiniais pasiekimais. Mokytojai buvo suteiktas Nusipelniusios trenerės vardas. Kartu su ja dirbo Lina Kulikauskienė, kuriai užteko noro ir jėgų suorganizuoti šį susitikimą.

Malonu buvo susitikti su kolegomis, matyti jų optimizmą – išėjus į užtarnautą poilsį yra laiko dirbti kitokius, širdžiai mielus darbus, vesti paskaitas, auginti sodus, džiaugtis anūkais. O juk dauguma jų žmonės perlipę į aštuntą ir net devintą dešimtmetį.

Norisi baigti Marijos Danisevičienės palinkėjimu – nuolat būkite optimizmo pilni, džiaukitės gyvenimu, bendraukite su žmonėmis, dalinkitės savo patirtimi ir pamirškite kiek jums metų.

Daiva Čekavičienė

Prekybininkų mokyklai 75