2018 m. balandžio 18 d. suaugusiųjų profesinio mokymo skyriaus mokiniams vyko praktinio mokymo pamoka „Klasikinė virtuvė“. Pamoką vedė restorano „Uoksas“ kūrybinės virtuvės virėjas Mantas Petraitis ir profesijos mokytoja Vita Brūzgienė.
Restoranas „Uoksas“ jau antrus metus reitinguojamas tarp geriausiųjų Baltijos šalių ir 30-ies geriausių Lietuvos restoranų. Kūrybinės virtuvės komanda siekia įprasminti lietuviškus skonius naujoje išraiškoje, pasitelkiant profesionalius įgūdžius ir modernias technikas.

Darbas virtuvėje yra įdomus, kūrybingas, reikalaujantis išmanyti kulinarijos naujoves, ieškoti naujų idėjų kuriant patiekalus, siekti išmokti ir pajusti skonio vientisumą, žinoti ir taikyti patiekalų gamybos technologijas, todėl mokiniams yra labai svarbi gamybininkų patirtis.

Pamokos metu mokiniai, kartu su svečiu ir mokytoja, gamino šaltus ir karštus užkandžius, karštąjį mėsos patiekalą bei klasikinius desertus, susipažino ir išbandė įvairias patiekalų gamybos technologijas, degustavo patiekalus su neįprastais skonių deriniais.

M. Petraitis pasidalijo profesine patirtimi, pasakojo apie laukiamus iššūkius darbe, kūrybinius pasiekimus.
Džiaugiamės, kad kūrybinės virtuvės virėjas maloniai sutiko pasidalinti savo profesine patirtimi. Tikimės, kad mokiniai įgytas žinias pritaikys savo darbe.

 

Profesijos mokytoja metodininkė Vita Brūzgienė

Atvira pamoka suaugusių skyriuje