Mokymo centras dalyvavauja Erasmus+ programos Alytaus PRC koordinuojamo mobilumo projekte „Kompetencijų ir įgytos patirties Europoje sinergija“. 2016 m. balandžio 07-16 d.d. iš mūsų mokymo centro į Tenerifę vykome dvi profesijos mokytojos G. Ciukšienė , K. Česlevičienė ir 8 mokiniai – 4 virėjai ir 4 padavėjai barmenai. Kartu vyko Alytaus PRC ir Panevėžio PRC profesijos mokytojai su mokiniais.

Gyvenome Porto de la Cruz mieste,  netoli vandenyno, 4 žvaigždučių „Turquesa“ viešbutyje. Kad atsigautume po labai sunkios kelionės, visą dieną ilsėjomės besigrožėdami Tenerifės sala. Keliavome autobusu aplink Tenerifės salą. Aplankėme Teidės miegantį vulkaną (3700 m virš jūros lygio) aukščio. Leidžiantis serpantino keliais, grožėjomis salos gamta, vandenynu, sustojome keliuose miesteliuose.

Pirmadienio rytą mokiniams buvo paskirstytos darbo vietos.  Kadangi grupėje buvo 24 mokiniai, tai juos išskirstė dirbti keliuose viešbučiuose, skirtingose pamainose, t.y. vieni ryte, kiti po pietų. Viešbučiai dideli, restoranuose svečiams patiekalai ir gėrimai buvo patiekiami „švediško stalo“ pavidalu. Patiekalų asortimentas buvo labai platus, daug jūros gėrybių produktų. Mokiniai virėjai gamino patiekalus, o padavėjai – serviravo staliukus, nurinkdavo indus ir siūlydavo gėrimus. Padavėjams teko padirbėti vakarais viešbutyje vyksiančiuose gyvos muzikos koncertuose, aptarnauti žiūrovus, dirbti bare.

Turbūt visiems smalsu ką tuo metu veikė mokytojai. IES TEMIS – taip vadinasi organizacija, kuri rūpinosi mūsų projektinės veiklos eiga Tenerifėje. Vadovai mums buvo suplanavę puikią programą. Mes aplankėme Kanarų tradicinių vynų ir alyvuogių aliejaus gamyklą. Vynuogės ir alyvuogės skinamos rankomis. Vynui vynuogės ruošiamos jų tradiciniu senoviniu būdu – jas minant kojomis. Degustavome dviejų rūšių vynus ir aukščiausios kokybės alyvuogių aliejų. Skonis ir kokybė sužavėjo. Pakeliui užsukome į IES Virgen de la Candeliaria – Educational Centre ir į vienos iš organizatorių dėdės kavinę, kur mus pavaišino tik tame regione ruošiama specialia kava.

Kitą dieną keliavome į Meson el Monasterio vienuolyną, kuriame įrengti 5 skirtingi restoranai. Visi pastatai autentiški, kiekvienas restoranas turi savo virtuvę. Vienas restoranas skirtas pusryčiams, su vaizdu į vandenyną ir veikia ji tik rytais. Kiti restoranai užsakomi įvairioms šventėms, tokioms, kaip vestuvės, kuriuose yra ne viena salė ir telpa apie 80 žmonių. Visi jie paruošti puikiam laiko praleidimui. Labiausiai nustebino ir pralinksmino restorane laisvai vaikščiojantis gaidys ir višta su viščiukais. Kadangi anksčiau tose vietovėse gyvenę vienuoliai laikė daug naminių gyvulių, tai ir šias laikais restorano savininkai tęsia senas tradicijas  ir tai demonstruoja lankytojams. Kiti paukščiai, tokie, kaip povai laikomi šalia restorano esančiame parke.

Aplankėme dvi profesines mokyklas. Pirmiausia apsilankėme IES Maria Perez Trujillo profesinėje mokykloje. Pamatėme įrengtas klases, laboratorijas, praktiniam mokymui skirtą atskirą pastatą, kuriame įrengtas grožio salonas, restoranas ir konditerijos – duonos cechas. Nustebino, kad klasėje vidutiniškai mokosi tik apie 12 mokinių. Šios mokyklos restorane mus vaišino pietumis. Patiekalus  gamino būsimi virtuvės šefai, o padavėjai aptarnavo. Maloniai nudžiugino mūsų sutikimas – buvo paruoštas meniu, ant kurio puikavosi lietuviškas pasisveikinimas „Sveikas atvykęs“ ir mūsų trispalvė. Ragavome net 5 patiekalus ir desertą. Visi patiekalai buvo nepaprastai skanūs ir įdomūs.

Kitą dieną lankėmės IES Virgen de la Candelaria profesinėje mokykloje. Ši mokykla geriausia visoje Tenerifėje. Turėjome galimybę stebėti vykstantį Tenerifės stipriausių virėjų ir padavėjų konkursą. Mes buvome ir žiūrovais ir dalyviais: ragavome virėjų pagamintus patiekalus, stebėjome padavėjų darbą. Konkursantai padavėjai ne tik porcijavo ir patiekė patiekalus, bet ir pilstė vynus bei vandenį. Jie turėjo bendrauti su svečiais anglų kalba ir tai buvo dalis vertinimo.

Turėjome ir šiek tiek laisvalaikio, kurio metu grožėjomės vandenyno bangų mūša, vaikščiojome siauromis Porto de la Cruz senamiesčio gatvelėmis ir džiaugėmės saule.

Mokiniai buvo puikios nuotaikos. Jiems tai nauja patirtis, darbo įgūdžiai ir potyriai dirbant tokio dydžio viešbučiuose ir bendraujant su kitos šalies darbuotojais.

 

Profesijos mokytojos Kristina Česlevičienė ir Giedrė Ciukšienė