2015 m. balandžio 16 dieną pagal  Erasmus+ programos mokinių mobilumo projektą Nr. 2014-1-LT01-KA102-000159 „Praktinis mokymas Europoje“ išvykome atlikti 5 savaičių stažuotę į Italiją, “Pietre Nere” viešbutį. Vykome keturiese, iš trijų Lietuvos profesinių mokyklų (Šiaulių profesinio rengimo centro, Jonavos politechnikos mokyklos ir Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro), mus lydėjo profesijos mokytoja Jadvyga Liesmanienė. Dvi viešbučio darbuotojo specialybės mokinės atliko praktiką pagal savo specialybę, o dvi virėjo specialybės mokinės atlikome praktiką viešbučio restorane. Išmokome kaip pagaminti tikrus itališkus makaronus, raviolius, picas, brusketas ir desertus. Smagu buvo ne tik mokytis, bet ir mokyti kitus gaminant lietuviškus patiekalus .Stažuotės metu susipažinome su kultūra, tradicijomis ir vietiniais žmonėmis. O išmokti italų kalbą tapo vienu iš ateities tikslų. Gavome daug pagyrimų, paskatinimų ir galimybių, už ką esame dėkingos. Dėkojame už įgytą patirtį ir suteiktą galimybę geriau save pažinti.

EGLĖ BAŠKAUSKAITĖ V13-1 gr.

Mokinių sumontuotas video

 

Praktika Italijoje – tai naujas puslapis mano gyvenime. Praktikoje patyriau labai daug įspūdžių, kuriuos žodžiais sunku apibūdinti. Gaminau patiekalus kurių Lietuvoje net nebūčiau gaminusi. Viešbučio svečiai juos ragavo, vertino patiekalų skonį, ir svarbiausia – jiems patiko, tai nuostabus jausmas, kai tave pagiria už gerą darbą, tada turi motyvacijos tobulėti. Italai, jų bendravimas, jų manieros skiriasi nuo Lietuvių, jie nuoširdūs, jausmingi, geranoriški. Italų kultūra beprotiškai pavydėtina, jie draugiški, vienas kita suprantantys, tolerantiški, sunku apibūdinti, tai reikia pamatyti. Esu labai dėkinga, kad aš vykau į tokią praktika, man mėnuo Italijoje paliko labai didelį įspūdį. Džiaugiuosi, esu laiminga, nei dienos nesigailėjau, kad dalyvavau atrankoje. Jaučiu, kad turiu labai daug naujos patirties profesinėje srityje. Ačiū

JUSTINA BLIUVAITĖ (JPM)

 

Praktika Italijoje – pilna geriausių atsiminimų. Praktikos metu galėjome parodyti, kokių žinių išmokome mokykloje ir jas patobulinti. Visas turimas žinias galėjome panaudoti praktikos metu Italijoje: viešbučio ir kambarių tvarkymas, maisto gaminimas, ruošimas priimti svarbius svečius pietums ar vakarienei, jų aptarnavimas. Visa tai leido pasijusti tarsi tikrame darbe. Susipažinome su nauja kultūra ir žmonėmis. Viešbučio darbuotojų kolektyvas buvo labai šaunus – draugiškas, supratingas, linksmas, paslaugus, todėl ir nepastebėjome kaip greitai praėjo laikas būnant ten. Italijos žmonės ir kultūra labai patiko, žmonės draugiški, bendraujantys ir visą laiką besišypsantys. Priėjęs prie žmogaus paklausti, niekada negausi neigiamo atsakymo, stengsis tave visada suprasti ir padėti. Taigi, esu labai patenkinta, kad turėjau tokią galimybę išvykti į svetimą šalį, pažinti kitą kultūrą, įgyti patirties dirbant profesinėje srityje. Ačiū!

SIMONA DILYTĖ (ŠPRC)

 

Praktika Italijoje – tai viena iš geriausių patirčių mokymosi srityje. Praktikos metu turėjome galimybę turimas teorines žinias pritaikyti ir įtvirtinti praktiškai. Kambarių tvarkymas, klientų aptarnavimas, kulinarija – maisto gaminimas, visa tai atlikome realiai, konkretiems žmonės, prisiimdamos asmeninę atsakomybę, kas ir labiausiai sužavėjo, nes leido pasijusti tarsi tikrame darbe. Susipažinome su naujais žmonėmis, viešbučio darbuotojų kolektyvu. Visi darbuotojai buvo labai draugiški, paslaugūs, mėgstantys pajuokauti, todėl dirbant laikas niekada neprailgdavo. Kalbant apie Italijos kultūrą, galima pasakyti tiek, kad kultūra susiformavusi atsižvelgiant į tarpusavio santykius, žmones kur kas artimesni, linksmesnis, visada besišypsantys. Taigi labai džiaugiuosi, kad turėjau galimybę išvykti praktiniam mokymuisi į užsienio šalį – Italiją, įgijau daug naudingos patirties ne tik profesinėje srityje, bet ir asmeniniame gyvenime. Ačiū!

JUSTINA NAGINIONYTĖ, VD-14N