Erasmus+ programos mokinių mobilumo projektas
Nr. 2014-1-LT01-KA102-000159 
Praktinis mokymas Europoje

2015-01-05/2015-02-06  dalyvavau 5 savaičių Erasmus + programos viešbučio darbuotojų specialybės mobilumo veiklose kartu su dar 9 mokiniais iš Kauno MPPM, Alytaus PR ir Šiaulių PR centrų. Džiaugiuosi, kad Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro  projektų dalyvių atrankos komisijos buvau atrinktas dalyvauti šioje programoje. Tos penkios savaitės prabėgo labai greitai. Jų metu sužinojome  nemažai naujos informacijos ir gavome praktinių įgūdžių: išmokome naudotis technika, kuri skirta valyti ir vaškuoti įvairių paviršių grindis, gavome žinių ir taikėme jas praktikoje, siekdami  suteikti pirmąją pagalbą įvairiose nelaimingų atsitikimų situacijose, taip pat demonstravome savo pasirengimą dalyvaudami situacijų inscenizacijose.  Išmokome naudotis gesintuvais priešgaisrinės pagalbos kurso metu ir kad reikia būti labai atsargiems, nes ir mažytis lašas kvepalų gali pridaryt daug žalos. Praktinių užsiėmimų metu  gautas žinias pritaikėme praktikoje,  t.y. kambarių tvarkyme, taip pat skyrėme laiko praktinėms maisto gaminimo pamokoms. Laisvu laiku nuo pamokų naudojomės mokykloje esančia sporto sale, klubu, kino sale ir kompiuterių klase. Klubas – tai yra vieta, kurioje gali ateiti pabendrauti su vietiniais mokiniais, pažaisti biliardą, stalo žaidimus, stalo tenisą, futbolą. Susipažinome su Roskildės miesto centru, o taip pat pamatėme daug gražių Roskildės vietų  – parkų, prieplauką, senovę menančią Roskildės katedrą, kurioje nuo XVa. laidojami Danijos monarchijos atstovai. Ši katedra paskelbta UNESCO Pasauliniu paveldo objektu.bokstas

Savaitgaliais vykome į Danijos sostinę Kopenhagą. Pirmąjį savaitgalį vykome su gidu. Pasivaikščiojome po Kopenhagą, pamatėme karalienės vasarnamį, pilį, undinės skulptūrą. Apžiūrėjome Apvalųjį bokštą, vieną iš populiariausių statinių Danijoje (į bokštą pakylama spiralės formos keliu). Apvalusis bokštas buvo pastatytas  tarp 1637 ir 1642 metų, tai buvo pirmoji Trinitatis Complex dalis, kurią sudaro bažnyčia, biblioteka ir observatorija, įrengti tame pačiame pastate.

Kitiems savaitgaliams gavome Kopenhagos korteles (galioja 24 h), kurios leidžia  ne tik naudotis įvairiomis transporto rūšimis, bet ir aplankyti daugelį muziejų. Taigi aplankėme didžiausią akvariumą Kopenhagoje. Taip pat  aplankėme Laimės sieną, kurioje vieni parašė savo vardus, o kiti – dar ir linkėjimus paliko. Viską susumavus, tai buvo tikrai nepamirštama patirtis, kurią – jeigu tik galėčiau – pakartočiau dar begalę kartų.

Arnas Baldauskas, VD 14N