2018 m. lapkričio 12 d. 10 studentų iš Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro 5 savaitėms išvyko į mobilumą Danijoje „Zealand Business College“  (projektas „Patirtis Europoje“ Nr. 2018-1-LT01-KA116-046727). Į mobilumą vyko konditerių ir maisto pramonės darbuotojų specialybių studentai.

Būsimi konditeriai buvo mokomi puošti tortus, kepti duoną, taikant naujus gaminimo būdus. Jie dirbo grupėse bei individualiai. Visi buvo vertinami itin griežtai, kad studentai labiau stengtųsi, bei žinotų kaip yra gaminami kokybiški ir rinkai paklausūs gaminiai. Studentai buvo supažindinti su danų tradiciniais gaminiais bei jų gaminimo eiga. Buvo mokomi gaminti marcipaninius sausainius ir šokoladinius saldainius su įdarais.

„Išmokau daug įvairių konditerinių dalykų, naujų gaminimo būdų, kuriuos manau, galėsiu pritaikyti ir mūsų praktikos metu“.

Maisto pramonės darbuotojų specialybės studentai buvo mokomi greito ir taisyklingo mėsos pjaustymo. „Gaminimas virtuvėje buvo netikėta ir labai smagu“.

Visi studentai mobilume privalėjo kalbėti anglų kalba, o tai pagerino jų kalbinius įgūdžius. „Pagilinau anglų kalbos žinias, nebijau kaip anksčiau, kalbėti angliškai. Ten bendravau su kitataučiais anglų kalba ir tai labai padėjo“.

Laisvu nuo praktikos metu, studentams buvo organizuojamos išvykos į Kopenhagą, Roskildės laivų uostą ir muziejų, roko muzikos muziejų.
Daugelis studentų mobilume įgijo net tik praktinių bei teorinių žinių,  susirado draugų iš įvairių šalių.

Praktika Danijoje