Antrasis Erasmus+ programos projekto „Praktika Europoje” mobilumas skirtas mėsininko specializacijos mokinių praktikai Danijoje 2016.11.14-12.17 profesinio mokymo institucijoje “Zealand Business College”, Roskildės mieste įkurtame skyriuje. Į mobilumą vyko šeši MP-15 grupės mokiniai: Irmantas Petras Karpavičius, Andrius Galijauskas, Andrius Povilionis, Armandas Zaremba, Marius Dzimanavičius ir Paulius Liegus. Mokinių mintys po penkių savaičių praleistų Danijoje:

 

Išvykdamas į Daniją maniau, kad nesugebėsiu tinkamai susišnekėti, nes anglų kalbos žinios nebuvo idealios, galbūt tai neramino labiausiai, tačiau nuvykęs supratau, kad kalba nebuvo pagrindinis dalykas, kurio iš tavęs bus reikalaujama. Svarbiausia ten buvo tavo elgesys ne tik praktikos metu, bet ir už jos ribų, o ne kalbos mokėjimas ar tai kaip tu atrodai. Danijos mokytojai buvo nuostabios asmenybės kurios visaip stengėsi tau padėti jei tik kažkas nesisekdavo, nekritikuodavo už padarytas klaidas, o atvirkščiai skatino iš jų mokintis. Visas kolektyvas buvo be galo draugiškas, o aplinka jauki. Pačios Danijos gamta ir miestai nuostabūs, mokykla taip pat puiki, tiek išorė tiek vidus geros būklės, tvarkinga. Kambariai kuriuose buvome apsistoję buvo jaukūs, juose visko pakako. Nors danų skoniai skiriasi nuo lietuvių, tačiau tas ir buvo įdomiausia, kai patiems teko viską paragauti ir išbandyti. Ačiū mokyklai, kad atrinko mane į šią nuostabią kelionę, tikrai nesigailiu, kad keliavau, nes nuvykus ir susidraugavus su visais buvo be galo skaudu kai galiausiai teko atsisveikinti ir jei tik atsirastų galimybė vykti su tais pačiais žmonėmis mielai vykčiau dar ir dar…

Andrius Galijauskas MP-15 gr.

 

Į Daniją vykau tiksliai nežinodamas kas manęs laukia ir kokios dar patirties be profesinės praktikos ten įgysiu, bet žinoma buvo labai smagu. Tiek pačioje mokykloje, Roskildėje, Kopenhagoje, visur vietiniai pasirodė labai atviri, draugiški, paslaugūs. Vertinu suteiktą galimybę vykti į tokią nuostabią šalį su Erasmus+ projektu. Nuvykus, prireikė poros dienų, kol apsipratau prie naujos aplinkos ir kultūrinių, bendravimo skirtumų. Apie prisitaikymo laikotarpį buvau įspėtas prieš išvažiuojant, todėl jis per daug nestebino, po truputį pradėjau apsiprasti ir galiausiai jaučiausi kaip savo namuose. Net ir susikalbėti anglų kalba nebuvo sudėtinga, danai pasirodė labai supratingi, bandydavo paaiškinti kitais žodžiais jei kažko nesuprasdavome. Tikrai nesigailiu, kad dalyvavau atrankoje, džiaugiuosi, kad pasiryžau ir gavęs šansą važiavau gilinti žinių, dėkoju už šitą suteiktą galimybę mokyklai.

Andrius Povilionis MP-15 gr.
 
Danija M