2018 rugsėjo pradžia Portugalijoje buvo puiki ir saulėta. Mus pasitikę projekto partneriai paaiškino, kad šis metų laikas yra labiausiai pamėgtas turistų, bet mes atvykome dirbti.

Projekte dalyvaujanti organizacija „Mobilumo draugai“ (Associação Intercultural Amigos da Mobilidade) kviečia profesinių mokyklų mokinius iš Europos ir Brazilijos atlikti gamybinę praktiką Portugalijoje, ieško praktikos vietų, apgyvendina mokinius, rūpinasi mokinių saugumu praktikos metu. Buvome nuvykę į organizacijai priklausantį studentų miestelį, kuriame apgyvendinami mokiniai praktikos metu. Miestelyje daug namelių, kuriuose yra viskas ko gali prireikti jaunam žmogui, taip pat baseinas, valgykla, pasilinksminimui ir sportui skirta erdvė. Esant reikalui, mokiniams nuomojami butai. Visi praktikantai vežiojami organizacijos transportu, rūpinamasi jų saugumu.

Mūsų susitikimo tikslas – paskaitos mokytojams apie saugų darbą internete, kaip tai vykdyti įstaigoje, kaip apie tai kalbėti su mokiniais. Paskaitą vedė kolega Luis Cuncha.

Bendravimas užsienio kalba, bendradarbiavimas, informacinės, komunikacinės technologijos – šiuo metu svarbiausi žmogaus gebėjimai, leidžiantys jaustis pasaulio piliečiu. Mokytojams svarbu nuolat tobulinti minėtas kompetencijas ir projektas sudaro tam pačias palankiausias galimybes.

Svarbi projektinės veiklos dalis – pažinti su priimančia šalimi. Labai džiaugiamės turėję galimybę nuvykti į Porto – antrą Portugalijos miestą. Pamatėme nuostabius miesto tiltus, plaukėme laivu miestą kertančia upe link vandenyno. Aplinkui atsiveriantys vaizdai stebino ir džiugino.