2018 m. gegužės 14 – 16 dienomis Viešbučių ir restoranų sektoriniame praktinio mokymo centre, vyko penktasis Erasmus+ programos strateginių partnerysčių susitikimas „The VET Learning Community – TVLC”. Projekte dalyvauja 10 švietimo organizacijų iš Olandijos, Estijos, Portugalijos, Lietuvos ir Slovėnijos:

  • REA College Pluryn (NED),
  • Rijn IJssel (NED),
  • Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centras (LTU),
  • Valakupių Reabilitacijos centras (LTU),
  • Astangu VRC (EST)
  • Tallinna Majanduskool (EST),
  • APPACDM de Coimbra (PG),
  • EPVR (PG),
  • Centerkontura d.o.o. (SLO),
  • BIC Ljubljana (SLO).

Mūsų mokymo centrą atstovavo projektų vadovė Dainora Pavalkytė ir profesijos mokytoja Lina Butkutė.

Pirmą susitikimo dieną kiekviena mokymo įstaiga pristatė savo pokyčių iniciatyvas susijusias su švietimo kokybės kultūra. Iniciatyvos skyrėsi priklausomai nuo mokyklų konteksto ir situacijos, tačiau dauguma siejosi su efektyvia komunikacija, darbuotojų priešinimosi kaitai mažinimu, mokyklų bendros vizijos apie švietimo kokybę supratimu. Atsižvelgus į projekto koordinatorių ir kitų dalyvių patarimus, mūsų mokymo centrui buvo siūloma gerinti komunikacijos procesų valdymą.

Antrą susitikimo dieną diskutavome apie inkliuzinį (įtraukiamąjį) ugdymą. Viso projekto metu yra rašoma publikacija, kurioje bus paaiškinta inkliuzinio ugdymo sąvoka, svarba, kokie faktoriai lemia sėkmingą inkliuzinį ugdymą ir barjerus, kurie trukdo pastarajam įsitvirtinti švietimo sistemoje ne tik Lietuvoje. Susitikimo metu projekto dalyviai įsivertino savo teikiamas paslaugas ir kokiais būdais stengsis pagerinti inkliuzinio ugdymo situaciją savo mokyklose. Dalis publikacijos, kuri bus išversta į lietuvių kalbą, bus parašyta grindžiant projekto metu vykusiu darbu. Jame atsispindės ir mūsų mokymo centro darbuotojų, dalyvaujančių projekte bei pačios mokyklos indėlis skatinat įtraukųjį mokymą.

Trečią dieną buvome supažindinti su „benchamark“ (lyginamosios analizės) strategija. „Benchmark“ tikslas šiame projekte yra ne duoti patarimus kaip sėkmingiau veikti, o sužinoti iš projekto partnerių ar jie turi patirties aktualiu klausimu. Tokiu būdu galima gauti idėjų, gerosios patirties pavyzdžių, įžvalgų ir pritaikyti tam tikrus dalykus savo mokymo sistemoje ar organizacijoje. Visa tai išbandėme praktiškai.

Tęsiant projekto tradiciją aptarėme visų trijų dienų veiklas ir teikėme grįžtamąjį ryšį lektoriui bei partneriams. Visos trys susitikimo dienos buvo labai naudingos, veiklios ir motyvuojančios keistis bei tobulėti. Projekto dalyvių atsiliepimai apie suorganizuotą susitikimą buvo puikūs. Didelį įspūdį paliko sektorinio praktinio mokymo centro mokymo bazė, dalyviai žavėjosi puikiu mokinių ir mokytojų darbu aptarnaujant pietų metu, bei puikiu organizaciniu darbu ir projekto dalyvių užimtumu.

Dėkojame kolegoms, kurie prisidėjo prie susitikimo sėkmės: padavėjų – barmenų profesijos mokytojoms už kavos pertraukėlių organizavimą, virėjų profesijos mokytojoms už pietų gaminimą, apipavidalintojai už priemonių, plakatų ruošimą, sektorinio praktinio mokymo centro vadovei už susitikimo koordinavimą ir kitiems darbuotojams prisidėjusiems prie renginio sėkmės.

Profesijos mokytoja Lina Butkutė

Projektų vadovė Dainora Pavalkytė

Penktasis projekto susitikimas