Šių metų Pasaulinės AIDS dienos kampanija akcentuoja žmogaus teisę į sveikatą pažymint tai, kad tik turint vienodas galimybes būti sveikam, galima tikėtis, kad žmogus galės išvengti ligų, įskaitant ŽIV, o susirgus gauti reikalingą sveikatos priežiūrą. Šių metų visuotinas šūkis: „Mano sveikata – mano teisė“. Lietuvai svarbus skaičius “30“ – tai 30 metų kartu su ŽIV – kitais metais (2018 m.) bus 30 metų nuo tada, kai pirmą kartą Lietuvoje nustatytas ŽIV užsikrėtęs žmogus. Iki 2017 metų sausio 1 d. Lietuvoje užregistruoti 2749 ŽIV užsikrėtę asmenys. Kasmet pasaulyje ŽIV infekcija diagnozuojama vidutiniškai 2 mln. gyventojų (iš jų apie 200 tūkst. vaikų). ŽIV liga nepagydoma, tačiau gerai vaistais valdoma, kai ŽIV užsikrėtęs žmogus teisingai ir reguliariai vartoja vaistus, tada jo organizme yra slopinamas viruso dauginimasis ir tokiam žmogui yra pristabdomas ŽIV ligos progresavimas.

Pasaulinei AIDS dienai paminėti Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centre gruodžio 6 d. bendrabutyje buvo organizuojama viktorina – protmūšis „AIDS: geriau žinoti 17“. Viktorina-protmūšis sukvietė per 500 organizacijų, kurios subūrė per 30 tūkst. asmenų, norinčių varžytis protų  mūšyje, tame tarpe dalyvavo ir mūsų centras.  Bendrabutyje susibūrė net 5 komandos, kurios dalyvavo šioje viktorinoje. Dalyvaujančios komandos turėjo atsakyti į 10 klausimų šia tema ir nežymia persvara turime laimėtojus. Sveikiname komandą „Šlepetės“ laimėjus I vietą – tai Vaiva Grublytė (SA-17), Laura Verbickaitė (PB-17), Malvina Abraitytė (PB-17) ir Kamilė Senaitytė (PB-17). Mažai atsiliko tik 0,5 balo komanda „Propaganda“ užėmusi II vietą – tai Simona Bendaravičiūtė, Simona Zorubaitė, Monika Šimkutė ir Gabrielė Naujolytė. Komanda „Blenderiai“ užėmė garbingą III vietą – tai Emilija Matusevičiūtė, Aušra Pečkaitytė, Ineta Gustevičiūtė ir Šarūnė Minkevičiūtė.  Taip pat aktyviai dalyvavo ir paguodos prizus gavo šie mokiniai: Amanda Uleckaitė (V17 N2), Aurimas Žilinskas (V16), Aretas Ceinorius (PB16), Donatas Stankūnas (V16), Lina Survilaitė (KA 17N), Ineta Rusevičiūtė (V17 N1) ir Raimondas Pranaitis (V17 N1) ir kiti dalyviai.

Sveikiname nugalėtojus ir nepamirškime „Mano sveikata – mano teisė“!

 

Dėkojame asociacijai „Demetra“ (pilnas pav. ŽIV ir AIDS paveiktų moterų bei jų artimųjų asociacija https://www.demetra.lt), parėmus mūsų renginį prizais ir centro administracijai įsteigtais  prizais. Renginį organizavo psichologė Kristina Navickienė, socialinis pedagogas Arūnas Rožnys ir bendrabučio auklėtoja Margarita Maglionok.
AIDS: geriau žinoti 17