Sausio 26 d. Kelionių agento specialybės mokiniai su profesijos mokytoja Lina Butkute vyko į tarptautinę turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodą „Adventur 2018“ Litexpo parodų rūmuose, Vilniuje.

Šiais metais paroda „Adventur 2018“ vyko keturiose teminėse salėse: „Atrask pasaulį“ – Lietuvos išvykstamojo turizmo verslo atstovai, kelionių agentūros, organizatoriai ir užsienio kelionių agentūros, jungtiniai užsienio šalių stendai, kurie pristatė ir siūlė įsigyti turizmo produktus ir paslaugas parodos lankytojams; „Pažink Lietuvą“ – per 50 Lietuvos miestų ir rajonų, kurie pristatė geriausius savo turistinius objektus ir projektus; „Poilsiauk aktyviai“ – laisvalaikio ir sporto inventorius, paslaugos aktyviam laisvalaikiui, įvairios laisvalaikio pramogos. Taigi kelionių agentai turėjo puikią galimybę pažinti Lietuvą, jos miestus, regionus, atrasti ir tradicinius, ir visiškai netikėtus kelionių maršrutus, susipažinti su įvairiomis pasaulio šalimis, kurios pristatė įtraukiančius kelionių pasiūlymus, maršrutus bei paslaugas, o bendraujant su turizmo verslo, kelionių agentūrų atstovais buvo galima ne tik pasidomėti gerais kelionių pasiūlymais, bet užmegzti kontaktus su galimais darbdaviais ar susitarti dėl praktikos atlikimo.

Taip pat mokiniai dalyvavo „ADVENTUR forume“, kuriame buvo nagrinėjamos nišinio turizmo perspektyvos ir klausiama, ar Lietuva yra pasirengusi nustebinti keliautojus? Nišinis turizmas yra itin aktualus Lietuvos turizmo rinkai, nes gali sumažinti sezoniškumo problemą, pritraukti naujus turistų srautus ir išsiskirti iš kaimyninių turizmo rinkų, neapsiribojant vien tradicinėmis vietomis, o ieškant unikalių patirčių ir įspūdžių – nuo vyno kelio, kino filmo scenarijumi ar knyga pagrįsto maršruto, interaktyvios edukacijos programos ir pan. Kokią turizmo patirčių įvairovę keliautojams Lietuva siūlo šiandien? Kaip galime tapti įdomūs pasauliui? Kodėl išmaniųjų technologijų eroje pasauline tendencija tampa no-tech turizmas ir kaip tai galime išnaudoti? Į visus šiuos klausimus kelionių agentai gavo atsakymus ir iš parodos grįžo praturtėję žiniomis.

Taigi kelionių agentai per vieną dieną apsuko ratą aplink atradimų kupiną pasaulį. Turėjo galimybę susipažinti net su 30 skirtingų pasaulio šalių, pasisėmė įkvėpimo ieškoti unikalių patirčių Lietuvoje ir sutiko visą būrį verslo atstovų, esamų ir būsimų keliautojų.

 

adventur2018