Rugsėjo 23-25 dienomis vyko VIII- asis tarptautinis vaikų ir jaunimo folkloro festivalis „BALTŲ RAŠTAI -2016“. Šiais metais Kauno tautinės kultūros centras, organizuodamas festivalį, į programą įtraukė edukacinę pamoką vaikams KMPPMC Maisto technologijų ir prekybos skyriuje.

Į pamoką penktadienį atvyko 12 vaikų su mokytojomis iš Latvijos ir 25 vaikai su mokytojais iš Kaliningrado srities. Svečius sutiko ir trumpai mokymo centrą pristatė MTP skyriaus vedėja Irena Žiužnienė.

2016-09-23 saldainiai vaikams

Dalyvių buvo daug, todėl darbas vyko grupėmis. Vienai grupei profesijos mokytoja J.Narbutienė ir vyr. profesijos mokytoja K.Krikštolaitienė demonstravo mokomuosius filmukus mokymo klasėje, antra grupė su profesijos mokytoja eksperte R.V.Venteriene ir profesijos mokytoja G. Polikevičiene iš jau paruoštos trapios tešlos formavo ir kepė nacionalinius kepinius –lietuviškus riestainius, trečia grupė formavo ir kepė duonelę senovinėje krosnyje su vyr. profesijos mokytoja S.Česnulevičiene ir gamybos meistre G.Dubauskaite. Po to grupės keitėsi darbo vietomis.

Vaikai ir mokytojai buvo labai patenkinti, išvyko su dovanėlėmis – pačių pagamintais riestainiais ir duonele.
Latvių vaikučiai dirbdami padainavo latvių liaudies dainą apie riestainius, o išvykdami užtraukė dainą, dėkodami mokytojoms už patirtą džiaugsmą.

Profesijos mokytoja ekspertė R. V. Venterienė