Šių metų gegužės 7 d. Viešbučių ir restoranų sektoriniame praktinio mokymo centre Poškos g. 23, Kaune, vyko nacionalinis profesinio meistriškumo konkursas „Padavėjas barmenas 2019“. Konkurse dalyvavo 16 mokinių iš 13 skirtingų Lietuvos profesinio mokymo įstaigų. Mokiniai burtų keliu buvo suskirstyti į 8 komandas.

Pagrindiniai konkurso tikslai:

  • ugdyti mokinių profesinį meistriškumą, kelti profesijos įvaizdį, suteikti galimybę geriausiems mokiniams parodyti savo profesinio meistriškumo ir išradingumo lygį;
  • ugdyti profesinio pasirengimo motyvaciją, kūrybiškumą ir meilę profesijai;
  • skatinti profesijos mokytojų iniciatyvumą ir kūrybiškumą;
  • plėtoti profesinių mokyklų, socialinių partnerių, mokinių ir mokytojų bendradarbiavimą.

Tikslams pasiekti mokiniams buvo skirtos 3 užduotys:

  • Pirmoji užduotis – testas 30 klausimų.
  • Antroji užduotis – stalo serviravimas: išplėstinė pietų serviruotė 4 svečiams, jos keitimas priėmus užsakymą.
  • Trečioji užduotis – nealkoholinio kokteilio ir kavos latte macchiato gamyba. Komanda gamina 2 identiškas porcijas kokteilio ir 2 identiškas porcijas kavos latte macchiato. Kavos gaminimo užduotis buvo šio konkurso naujovė.

Konkurso dalyvius vertinimo kompetetinga komisija: UAB „Perkūno namai“ direktorė Ingrida Gustienė, UAB „Saviola“ direktorė Violeta Jašinskienė ir UAB „Sangaida“ Monin Brand ambasarorius Lietuvoje, profesionalus barmenas Daniil Blagoveščenskij. Džiaugiamės ir nuoširdžiai jiems dėkojame ir sunkų ir atsakingą darbą.

Kad profesijos mokytojai belaukdami mokinių nenuobodžiautų, buvo supažindinti su sektoriniu praktinio mokymo centru Taikos pr.133. Po to jų laukė edukacinis užsiėmimas „Duonos kelias“ ir degustacija. Užsiėmimą vedė profesijos mokytoja Salomėja Česnulevičienė.

Visi konkurso dalyviai dirbdami komandose, ieškojo bendrų sprendimų, diskutavo kaip geriau atlikti konkurso užduotis. Konkursą vainikavo apdovanojimo ceremonija, kurios metu komisija apdovanojo 5 geriausiai pasirodžiusias komandas. Viena komanda laimėjo aukso medalius, dvi – sidabro ir dvi – bronzos. Labai džiaugiamės nugalėtojų gretose matydami savo mokinę Aušrinę Brazaitytę su komandos nare iš Jonavos politechnikos mokyklos iškovojusias bronzos medalius. Mokinius ruošusiems mokytojams, už kruopštų darbą, buvo įteikti padėkos raštai.

Turbūt pats geriausias šio konkurso įvertinimas buvo dalyvių atsiliepimai, kad su mielu noru pas mus sugrįžtų ir dar ne kartą dalyvautų tokiame konkurse.

Profesijos mokytojos Angelina Oja ir Kristina Česlevičienė

Voldemaro Petersons užfiksuotos akimirkos iš šio renginio ir video
Padavėjas ir barmenas 2019