Nors balandžio 1 d. yra laikoma Melagių diena, tačiau mūsų mokymo centro mokiniams teko ne meluoti, o, atvirkščiai, kaip įmanoma greičiau ir tiksliau sakyti tiesą. Prieš pat mokinių pavasario atostogas Kauno technikos profesiniame mokymo centre vyko Lietuvos Respublikos profesinio mokymo įstaigų mokinių lietuvių (gimtosios) kalbos viktorina, skirta lietuvių kalbos dienoms bei V. Mačernio 100-osioms gimimo metinėms.

Netekę galimybės bendrauti gyvai, lietuvių kalbos mokytojai bei jų mokiniai susirinko virtualioje erdvėje. Viktorinoje dalyvavo 17 komandų iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių. Mūsų mokyklai atstovavo komanda, sudaryta iš trijų narių (Emilija Bendžiūtė PB20, Milda Sadauskaitė K19 ir Šarūnas Petrauskas V19). Mokiniams teko demonstruoti ne tik žinias, bet ir greitą orientaciją. Vienam klausimui pamąstyti ir atsakyti buvo skiriama tik minutė. Per duotą minutę mokiniams reikėjo pasitarti, priimti sprendimą ir pateikti atsakymą. Klausimai keitė vienas kitą, žiopsoti laiko nebuvo.

Visi konkurso dalyviai (mokiniai ir jų mokytojai) turėjo jungtis prie Microsoft Teams platformos, komandos kapitonams teko jungtis dar ir prie Kahoot, o komandos nariams, kad galėtų bendrauti, pasitarti, prie mesendžerio programos. Taigi iššūkiai buvo nemenki, o šaunūs mūsų mokiniai nepasimetė, sėkmingai tvarkėsi su užduotimis.

Nors prizinės vietos neužėmėme, užtat įgijome visokeriopos patirties, nes … nėra to blogo, kas neišeitų į gera. Viktorina suteikė galimybę patobulinti ne tik lietuvių kalbos bei literatūros žinias, bet ir pademonstruoti IT įgūdžius. Mokytojai (Genovaitė Narkevičiūtė, Enrika Vėtienė, Danutė Gavenauskienė), rengę mokinius viktorinai, irgi nenuobodžiavo, klausėsi lektorių pranešimų, tobulino kompetencijas.

Virtualiai pabendravę, įgiję patirties, parodę save ir pamatę kitus, lauksime naujų iššūkių ir susitikimų, gal nebe nuotolinių … o gyvų, tikroviškų, su džiaugsmingais apsikabinimais, bičiuliškais rankos paspaudimais.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos