2015-11-26 vyko Nacionalinis profesinio meistriškumo konkursas „Smulkiojo verslo paslaugų teikėjo profesinis meistriškumas 2015“ , kuriame dalyvavo mokiniai iš 13 Lietuvos profesinių mokymo įstaigų: Aukštadvario žemės ūkio, Simno žemės ūkio, Kauno buitinių paslaugų ir verslo, Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės technologinės mokyklos, Ukmergės technologijų ir verslo, VšĮ Kuršėnų politechnikos, Klaipėdos paslaugų ir verslo, Šilutės žemės ūkio, Mažeikių politechnikos mokyklų ir Alytaus, Kauno Karaliaus Mindaugo, Kauno maisto pramonės ir prekybos, Šiaulių profesinio mokymo centrų.

Konkurso tikslas – išrinkti geriausiai smulkiojo verslo paslaugų teikėjo profesines kompetencijas demonstruojančius mokinius, kurie atstovautų Lietuvai tarptautiniuose profesinio meistriškumo konkursuose. Konkursas organizuotas siekiant skatinti mokinių susidomėjimą būsima specialybe, ugdyti gebėjimus plėtoti ir praktiškai pritaikyti profesines kompetencijas, įvertinti mokinių teorines, praktines žinias, skatinti profesinio mokymo įstaigų bendradarbiavimą.

 

Akimirkos iš renginio

Mokinių įspūdžiai:
Konkurse mūsų mokymo centrą atstovavo dvi mokinės: smulkaus verslo paslaugų teikėja Eglė Šimkutė ir smulkaus verslo organizatorė Karolina Balčiūnaitė. Iš Kauno pajudėjome ankstų ketvirtadienio rytą – 6 val. Po ilgos kelionės atvykome į Mažeikių politechnikos mokyklą. Užsiregistravę skubėjome į aktų salę, kur vyko visų dalyvių prisistatymai. Po prisistatymų mokytojai buvo pakviesti į seminarą, tuo tarpu mokiniai išskubėjo į kitus konkurso etapus.

Antrajame etape visi dalyviai sprendė testą, kurį sudarė 45 teoriniai klausimai. Trečiajame etape mokinių laukė praktinė užduotis, kurios metu jie turėjo kurti originalias verslo idėjas, pagal verslo plano struktūrą išskirti etapus, atlikti verslo plano ekonominius skaičiavimus (įvairūs mokesčių dydžiai, atlyginimai, gamybos pajėgumai ir t.t.). Paskutiniame etape, BLIC turnyre, mokinių laukė ekonominiai klausimai.

Po visų, daug žinių ir jėgų pareikalavusių etapų, visi dalyviai ir jų mokytojai buvo vėl pakviesti į aktų salę. Ten, kol komisija skaičiavo balus, dalyvių laukė mažas koncertas.

Mūsų mokinukės gavo dalyvio pažymėjimus. Po konkurso pajudėjome link Kauno, kelionė buvo pilna pokalbių apie verslumą ir gyvenimą, dalinimosi konkurso įspūdžiais. Ir nors Kaune buvome tik 8 val., tačiau džiaugiamės, kad mūsų mokinės drąsiai pristatė mokymo centrą, atsakingai atliko visas užduotis, įgijo vertingos patirties.