Projektas „Veiksmo savaitė Be patyčių“ mūsų mokymo centre

2015 m. buvo užregistruota beveik 40 tūkst. pranešimų apie smurtą artimoje aplinkoje, 19 tūkst. vaikų auga socialinės rizikos šeimose, 3300 vaikų auga globos namuose, kas trečias mokinys patiria patyčias, 3 kartus didesnis nei ES-28 vidurkis savižudybių skaičius (30,7 atvejai 100 tūkst. gyventojų), didžiausias ES suvartojamo alkoholio kiekis. Yra daug būdų padėti sunkumus išgyvenantiems žmonėms saugiai kurti savo gyvenimą Lietuvoje, aktyviai stabdyti smurtą, patyčias, vykdyti savižudybių prevenciją, mažinti priklausomybių mastą, skatinti įvaikinimą ir vaikų globą šeimose – tai visos visuomenės, ne tik atsakingų institucijų ir nevyriausybinių organizacijų reikalas.

Kampanija telkia visuomenę – NVO, bendruomenes, savivaldybes, socialinius darbuotojus, valstybės institucijas, švietimo ir kultūros įstaigas, socialiai atsakingo verslo įmones, žiniasklaidos kanalus ir žinomus žmones – bendromis pastangomis keisti Lietuvą. Kiekvieną žmogų skatiname nebūti abejingą ir prisidėti sprendžiant skaudžiausias visuomenės problemas.

VVM skyriuje etikos ir kitų pamokų metu mokiniai dar kartą prisiminė, kaip sunku būna išgyventi patyčias, kaip svarbu jaustis saugiai ir būti savimi. Diskusijose bandėme įvertinti kiekvieną patyčių dalyvį: patyčių vykdytojus, aukas, stebėtojus… Vėl atnaujinome tradicinį apsaugos nuo patyčių skėtį su patarimais išgyvenantiems patyčias.  Visi mokiniai susidomėję sprendė nacionalinio projekto ,,Už saugią Lietuvą“ organizatorių parengtą testą, komentuojamą žinomų šalies žmonių, gavo diplomus.

 
Nacionalinė kampanija ,,Už saugią Lietuvą“