Birželio  6 – 7 dienomis Birštone vykusioje Lietuvos Junior Achievement konferencijoje mokytojams, mokyklų vadovams dalyvavo mūsų centro ekonomikos ir verslumo ugdymo mokytojos Gailutė Adomonienė ir Jolita Rickevičienė. Konferencija buvo organizuota norint paminėti Junior Achievement mokomųjų mokinių programos šimtmetį pasaulyje.

Dviejų dienų programa prasidėjo kartu su Lietuvos banko atstovu Gediminu Šimkumi, kuris apžvelgė makroekonomikos tendencijas. Konferencijoje daug dėmesio buvo skirta verslumo ugdymo poveikio pristatymui, pristatytas 27 mėn. trukęs tarptautinis praktinio verslumo ugdymo tyrimas (ICEE), kurio įžvalgomis dalinosi Junior Achievement Europos vyriausiasis patarėjas Jarle Tommerbakke. Verslumo skatinimo įžvalgomis pasidalino ir pasaulinio lygio verslumo tyrėjas, knygų autorius Larry Farrell. Jo knyga „The Entrepreneurial attitude“ (liet. Verslus požiūris) bus išleista Lietuvoje 2019 m. rudenį.

Dieną tęsėsi su pranešimais apie inovacijas, kuriuos skaitė JA Alumni Tomas Moška (Turing Society įkūrėjas) ir Algimantė Ambrulaitytė (Laisvės TV žurnalistė) bei įžvalgomis apie konkurenciją, kuriomis dalinosi Jūratė Šovienė iš LR konkurencijos tarybos. Apie savęs pažinimą ir sąmoningumo ugdymą sesiją vedė psichologė Eglė Masalskienė.

Antrąją dieną Lietuvos Junior Achievement projektų vadovė Jūratė Raudoniūtė pristatė ugdymo tendencijas, programas ir veiklas. Giedrius Juozapavičius, marketingo profesionalas ir radijo laidų vedėjas, pasidalino įžvalgomis apie prekės ženklų kūrimą. Renginį vainikavo praktinė sesija apie darnaus vystymosi tikslus ir socialinio verslo praktikas kartu su atstovais iš Now Be You, Katalista Ventures, Rimi Lietuva, Miesto laboratorija, Reach for Change Lietuvoje, LR aplinkos ministerijos, GConsulting, Transparency International Lietuvoje bei Baltijos amerikos laisvės fondo.

Lietuvos Junior Achievement programų mecenatas: SEB Lietuvoje. Šios konferencijos programa įgyvendinta prisidedant partneriams OVC Consulting bei gavus Norvegijos ambasada Lietuvoje ir Baltijos-Amerikos Laisvės Fondo (BAFF) finansavimą. Renginio  partneriai: Biok, SADM, Mėlynojo skrydžio investicijos, Ogmios centras.

Daugiau informacijos apie BAFF stipendijas ir lektorių paramą rasite apsilankę interneto svetainėje http://www.balticamericanfreedomfoundation.org