2017 m. balandžio 27-28 dienomis, smulkiojo verslo organizatoriaus specialybės besimokantys moksleiviai iš SV16N1/2 grupių dalyvavo 21-ojoje tarptautinėje imitacinių bendrovių mugėje „Atėjau, pamačiau, nusipirkau svajonę“, kuri vyko Kėdainių arenoje. Mugės metu moksleiviai atstovavo Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centre įsteigtą imitacinę bendrovę „Maisto namai“ (vadovė Dovilė Dilienė). Šiais metais moksleiviai pasirinko netradicinį kelią – susikoncentravo į savo tikslinę auditoriją ir remdamiesi paskutinėmis aktualijomis, sukūrė 2 virtualių produktų linijas.

Pasiruošimas mugei buvo tikrai intensyvus. Reklaminis filmukas- neįprasto formato reklama, kuri reikalavo ypač didelio kruopštumo ir kūrybiškumo.  Kitos reklaminės  medžiagos – lankstinukai „lėktuvėliai“, spalvingas katalogas  taip pat pareikalavo daug laiko, kūrybingumo bei, žinoma, nuoširdaus rankų darbo. Mugės stendas – dar viena svarbi pasiruošimo dalis, kuri buvo ilgai svarstoma ir koreguojama, nes ji turėjo atspindėti komandos dvasią. Komanda norėjo, kad stendas būtų neįprastas , minimalistinis ir tiktų prie visos bendros reklaminės koncepcijos.

Balandžio 27 diena – pasiruošimų ir stendų rengimo diena. Moksleiviai šią dieną išnaudojo iki paskutinės minutės. Stendas buvo išradingai įrengtas, nors ir teko atsisakyti kelių dekoracijų.  Kadangi stendo sienos buvo puošiamos mozaika, reikėjo kruopščiai derinti komandos narių, dirbančių prie skirtingų stendo dalių darbą. Vakare, vakarinės programos metu, moksleiviai ne tik dalyvavo protų mūšyje ir pramoginėje dalyje, bet ir susipažino su kitų komandų nariais, aptarė mugę, dalinosi patirtimi ir patarimais, net sudarė pirmuosius išankstinius sandorius (visai kaip tikrame versle!).

Balandžio 28 diena –pagrindinė mugės diena! Po iškilmingos atidarymo ceremonijos, komandos vadovė Greta Neverauskaitė mugės lankytojams bei dalyviams pravedė rytinę mankštą ir taip užvedė visus aktyvesnei veiklai. Visos mugės metu vyko prekyba su kitomis imitacinėmis bendrovėmis, su pirkėjais. Kiekvienas lankytojas galėjo SimuLith banke gauti virtualių pinigų kortelę, su kuria galėjo apsipirkti mugėje. Mugės metu mūsų vadovė Dovilė Dilienė buvo įtraukta į aukštųjų mokyklų vertinimo komisiją. Todėl tą dieną mus konsulatavo ir mums padėjo prof. mokytoja Daiva Sinkevičienė.

Pagrindinę dieną mugėje, mūsų IB „Maisto namai“ komanda irgi rėmėsi originalumo strategija: pasipuošę ryškia sportine, įdomia atributika, komanda bandė perteikti sveiko gyvenimo būdo ir pozityvumo energiją kitiems. Šypsena – būtiniausias mugės dienos atributas, kurį privalėjo nešioti visi komandos nariai! .

Moksleivių pastangos atsipirko su kaupu: komandos vadovė bei šių metų imitacinės bendrovės „Maisto namai“ direktorė Greta Neverauskaitė laimėjo „Geriausios vadybininkės“ nominaciją. Komanda taip pat pelnė geriausio produkto reklamos apdovanojimą. Visas pastangas vainikavo svarbiausias paskutinis apdovanojimas- tarptautinės imitacinių bendrovių mugės sidabras (2-tra vieta)!

Moksleiviai, paklausti, kaip vertina mugę, labiau vertino savo žinias, kurias įgijo besimokydami. Jų nuomone, jeigu nebūtų taip gerai paruošti, niekuomet nebūtų sugebėję pasiekti tokių aukštų rezultatų. Patirtis, įgyta valdant imitacinę bendrovę ir dalyvaujant mugėje, jiems buvo be galo svarbi ir įdomi!

 

IB „Maisto namai“ direktorė Greta Neverauskaitė

Mugė Kėdainiuose