Šių dienų švietimo sistema susiduria su skirtingais iššūkiais. Kyla daugybė klausimų, kaip išugdyti XXI amžiui reikalingų kompetencijų turintį jauną žmogų, kaip paruošti jaunuolius įsitraukti į visuomenėje vykstančius procesus, kaip juos įtraukti į darbo rinką bei motyvuoti kuriant Lietuvai.

Šių metų vasario 18 d. Lietuvos Junior Achievement kartu ISM Vadybos ir ekonomikos universitetu pakvietė mokytojus, mokyklų vadovus susitikti metinėje konferencijoje „EFEKT2020“, kurioje dalyvavo net 250 dalyvių iš visos Lietuvos! Konferencijoje dalyvavo pranešėjai, savo sričių profesionalai, universitetų dėstytojai. Lietuvos banko makroekonomikos ir prognozavimo skyriaus vadovė Kotryna Tamoševičienė skaitė pranešimą apie Lietuvos ekonomiką: kur esame dabar ir kas laukia ateityje; Rytų Europos studijų centro vadovas Linas Kojala aptarė tarptautinės politikos aktualijas per JAV ir Kinijos santykių perspektyvą, kuri turi didelę įtaką prekybai ir globaliai ekonomikai; Market Smart partnerė, komunikacijos ekspertė Rasa Bagdonienė kalbėjo apie verslo pasirinkimą: kodėl vieni stiprina pamatą, kiti dažo fasadą; Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovo Arnoldo Pranckevičiaus skaitė pranešimą „Europos ekonomika: kur link judame?“.

Konferencijoje vyko mokytojų pagerbimas ir apdovanojimai. Mūsų centro mokytojos Gailutė Adomonienė ir Jolita Rickevičienė gavo Lietuvos Junior Achievement diplomus už tai, kad ugdo moksleivius ekonomikos, verslumo ir finansinio raštingumo pasitelkdamos „Lietuvos Junior Achievement“ programas.

Konferencija buvo puikiai organizuota, įtrauki ir motyvuojanti.

Mokytojos Gailutė Adomonienė ir Jolita Rickevičienė

EFEKT2020