2018 m. spalio 30 dieną KMPPMC Viešbučių ir restoranų sektoriniame praktinio mokymo centre, Poškos g.23, vyko mokymai Luminor banko darbuotojoms.

Mokymų tema: „Šventinio stalo serviravimo elementai ir lengvai paruošiami šalti užkandžiai.“

Seminaras buvo skirtas Luminor banko darbuotojoms, norinčioms pagilinti savo žinias švėntinio stalo serviravime ir užkandžių paruošime. Derindamos mokymų temą, banko darbuotojos pabrėžė, kad nori išmokti taisyklingai serviruoti šventinį stalą ir pasigaminti paprastų, bet neprastų užkandžių, juos įdomiai pateikti.

Mokymai vyko dviem etapais. Pristačius svečiams mokymo centrą, profesijos mokytoja Kristina Česlevičienė profesionaliai pademonstravo  kaip reikia pradėti dengti stalą. Nei viena iš dvylikos „mokinių“ negalėjo pasakyti kam restorane naudojamas audinys moltonas, kaip ir nuo ko pradedamas serviruoti šventinis stalas, ir daug kitų dalykų joms buvo nauja.

Profesijos mokytoja Kristina labai profesionaliai ir nuosekliai mokė seminaro dalyves. Tai, kad mokymai buvo tikrai tikslingi ir naudingi, parodė uždelstas laikas, klausimai sekė vienas po kito ir pusės valandos mokymai užsitęsė iki valandos.

Antra dalis buvo praktinė. Seminaro dalyvės kartu su profesijos mokytoja Giedre Ciukšiene, mokėsi gaminti įvairius užkandžius, tokius kaip, silkę su burokėlių kremu ir fetos sūriu, užtepėlę daržovėms, rūkytos vištienos užtepą, žalius suktinukus su lašiša, trapios tešlos pyragėlius su kriaušėmis ir kelių rūšių sūriais. Trumpai pristačiusi kiekvieną patiekalą ir išdalinusi technologines korteles, Giedrė išsamiai rodė ir aiškino kiekvieno patiekalo technologiją. Ji atskleidė patiekalų improvizavimo galimybes, kad kiekvieną kartą nustebintume svečią. Nors buvo vėlyvas vakaras, bet tiek mokytoja, tiek jos „mokinės“ dirbo labai noriai ir profesionaliai – mokytoja perteikdama savo žinias ir patirtį, o banko darbuotojos paklusniai ir noriai vykdydamos duotus nurodymus.

Pasigamintus užkandžius „mokinės“ degustavo ir negailėjo pagyrų profesijos mokytojai Giedrei. Moterys stebėjosi,  kaip iš paprastų dalykų galima padaryti patrauklius ir skanius užkandžius.

Kiekvienas turime daryti savo darbus, kuriuos mokame daryti geriausiai. Smagu, kad vis daugiau žmonių kreipiasi į mūsų centrą norėdami išmokti ar pagilinti savo žinias tam tikrose srityse. Svečių geri atsiliepimai – pati geriausia reklama. Mums labai smagu, kad vis dažniau sektorinio praktinio mokymo centras gauna užsakymus, kuriuos įvykdyti nepaprasta. Spręsdami šiuos iššūkius, mes taip pat mokomės ir profesijoje stiprėjame.

Mokymus vedė profesijos mokytojos metodininkės Kristina Česlevičienė ir Giedrė Ciukšienė

Sektorinio praktinio mokymo centro vadovė Sonata Andriuškevičienė

Mokymai banko darbuotojams